reklama

Microsoft vydal novou Office aplikaci s podporou editace

Microsoft vydal novou Office aplikaci s podporou editace
2020-02-20T11:30:55+01:00
• 20. 2. 2020
3

Pro úpravu dokumentů na mobilních zařízeních byly již nějaký ten pátek dostupné samostatné aplikace Word, Excel a PowerPoint. Nyní se Microsoft rozhodl všechny sjednotit do jedné aplikace s názvem Office a navíc ještě přidal několik nových funkcí.

Word, Excel a PowerPoint v jedné aplikaci

Již na začátku listopadu Microsoft toto sjednocení představil a zpřístupnil betaverzi sjednoceného kancelářského balíku Office. Po několika měsících firma vydala finální verzi pro všechny na platformě iOS a Android. Díky tomu nemusíte stahovat pro editaci dokumentů tři různé aplikace, kde každá měla kolem 280 MB. Nyní si tak vystačíte s jednou o velikosti zhruba 370 MB.

Aplikace také umožňuje skenovat a podepisovat PDF, převádět text nebo tabulky do Wordu respektive do Excelu nebo také vytvářet prezentace automaticky z vybraných obrázků. Kromě vlastního cloudového úložiště OneDrive podporuje Office také Google Drive, Box, Dropbox a iCloud.

Mezi nové funkce patří hlasové diktování ve Wordu, kde můžete říkat třeba „nový řádek“ pro začátek psaní na nový řádek. Zatím je to však dostupné jen v angličtině. Další funkcí jsou Excel Cards, které umožňují zobrazit tabulky v kartách přizpůsobených pro displej telefonu. Poslední novinka se týká PowerPointu, který umí vytvořit z poznámek k prezentaci rovnou samotný soubor.

Nové funkce určitě vyzkoušíme a celkově se nám sjednocení velice líbí. Aplikaci si můžete stáhnout na odkazech níže. Podpora pro tablety iPad má být přidána v budoucnu.

logo-app Microsoft Office Microsoft Corporation ZDARMA iOS logo-app Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint a více Microsoft Corporation Zdarma ANDROID

Zdroje: theverge.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

JiriJandl

20. 2. 2020, 16:35

Kde jste sebral, že podporuje Google Drive?
Mě se tedy neukazuje.

Miroslav Růžička

VIP 20. 2. 2020, 16:55

V této informaci jsem věřil zdroju The Verge, kde píšou že má, ale máte pravdu, také ho u sebe nevidím (na iOS, možná Android ho má?)

JiriJandl

20. 2. 2020, 21:28

Android také nic. Takže na Verge kecají :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim