reklama

Chystá se iOS 13.4, vychází vývojářská verze s novinkami

Chystá se iOS 13.4, vychází vývojářská verze s novinkami
2020-02-06T19:30:14+02:00
• 6. 2. 2020

Americká společnost Apple v průběhu včerejšího večera vydala první vývojářskou beta verzi operačního systému iOS 13.4. Kromě toho byly vydány i první bety macOS 10.15.4, tvOS 13.4 a watchOS 6.2. Co připravované iOS 13.4 nabídne?

iOS 13.4 nabídne hned několik funkcí

Jednou z největších novinek v rámci operačním systému iOS 13.4 bude zcela přepracovaný Toolbar v aplikaci Mail. Nově se tak dočká i možnosti označení a rychlého přístupu do jednotlivých složek. Aktuálně Toolbar nabízí jen ikony pro odpovědi a smazání. 

iOS 13.4

V rámci tohoto systému bychom se měli také dočkat dlouho slíbeného sdílení složek pomocí služby iCloud. V praxi by tak složky mohly fungovat na podobném principu, jako například v případě Dropboxu či Google Disk. Novinky se ale dočkají také samotní vývojáři. Ti totiž budou moci nastavit odemknout své placené aplikace na všech platformách. Abych vše uvedl na pravou míru, pokud vývojář bude mít placenou aplikaci na iOS a macOS, bude moci nastavit, že při nákupu jedné z nich bude aplikace odemknuta na všech platformách. V praxi tak uživatel nebude muset jednu aplikaci kupovat vícekrát. 

Zapomenout zmínit nesmím ani nové Memoji, které se ve verzi 13.4 objeví. Konkrétně by mělo být k dispozici hned devět Memoji. Objeví se zde obličej se srdíčky, oslavující obličej, prosící obličej a tak dále. 

Že Apple pracuje na novém zařízení nasvědčuje i CarKey API. Díky němu totiž v novém iOS 13.4 bude možné nahrát bezkontaktní klíče od automobilu. Pomocí iPhonu pak bude možné automobil nastartovat. 

V současné chvíli není jasné, kdy se nové iOS 13.4 dostane mezi širokou veřejnost. S největší pravděpodobností by se tak mohlo stát v průběhu příštího měsíce. Jakmile se tak stane, budeme vás o tom informovat.

Zdroj: ww.9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim