reklama

Apple Watch se prodávají lépe než švýcarské hodinky

Apple Watch se prodávají lépe než švýcarské hodinky
2020-02-08T18:00:14+02:00
• 8. 2. 2020
1

Dle zveřejněných statistik analytickou společností Strategy Analytics se chytré hodinky Apple Watch v loňském roce prodávaly překvapivě dobře. Překvapivý výsledek se konkrétně týká švédského trhu, kde doposud vládly klasické hodinky.

Apple Watch překonaly švýcarské výrobce

Společnost Apple v roce 2019 po celém světě prodala odhadem zhruba 30,7 mil kusů hodinek. To v praxi představuje 30procentní meziroční nárůst o 36 % z 22,5 mil. prodaných kusů v roce 2018. Odhaduje se, že švýcarské značky v loňském roce dodaly po celém světě zhruba 21,1 mil. kusů hodinek. V celkovém součtu se jedná o 13procentní pokles z 24,2 mil. prodaných kusů v roce 2018.

Apple Watch

Podle již zmíněné analytické firmy jsou chytré hodinky od Applu velmi populární hlavně v Severní Americe, západní Evropě a Asii. Mohou za to prý uživatelsky přívětivé technologie, skvělé aplikace a atraktivní design produktu. Naopak klasické hodinky pak jsou populární hlavně u starších zákazníků, přičemž mladí preferují Apple Watch. Zajímavé je ale to, že se Applu konečně povedlo porazit švýcarské značky v celoročních prodejích. Poprvé firma prodala více hodinek jen během posledního čtvrtletí v roce 2017. Nutno podotknout, že se jedná o odhadovaná čísla, hlavně u Applu. Ten bohužel svá přesná prodejní čísla již nějaký ten pátek nezveřejňuje.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Petr Štěpánek

8. 2. 2020, 20:18
Android aplikace

Hmm to je jak srovnání prodeje mercedesu slk se škodou fabia, fabií se taky prodalo více

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim