reklama

Apple kvůli koronaviru oddálil výrobu iPhonu

Apple kvůli koronaviru oddálil výrobu iPhonu
2020-02-05T13:30:27+02:00
• 5. 2. 2020

Čínští dodavatelé společnosti Apple, včetně Foxconnu, plánují do 10. února obnovit výrobu v plném rozsahu. To je poměrně velký krok, vzhledem k propuknutí koronaviru v Číně. 

Apple již brzy zahájí výrobu

Převážně většina telefonů firmy Apple se vyrábí právě v Číně, přesněji v závodě Foxconnu ve městě Zhengzhou. Dále také část výroby probíhá v Pegatronu poblíž Šanghaje. Obě místa jsou zhruba 500 km vzdálena od místa Wu-chan. Právě v tomto městě se koronavirus začal raketově šířit. 

Apple

Přestože bylo nedávno nařízeno, aby se do 9. února veškerá produkce v Číně zastavila, Foxconn nedávno potvrdil, že vir měl velmi malý dopad na výrobu iPhone. Díky tomu, že má výrobce své továrny i v jiných zemích, jako je Vietnam, Indie a Mexiko, dokázal časovou mezeru dohnat.

Společnost Apple kromě toho nedávno oznámila, že uzavřela všechny své firemní kanceláře, obchody a kontaktní centra v Číně až do 9. února. Samozřejmě také kvůli vypuknutí koronaviru ve Wu-chanu. Jen pro zajímavost, firma zde má přibližně 10 000 zaměstnanců. 

Koronavirus měl vliv nejen na lidské životy, ale také může mít vliv na budoucí levný iPhone. Právě ten by chtěl Apple v průběhu března představit. Původně měla být výroba zahájena v únoru, ovšem kvůli viru bude oddálena. Jak bude vše probíhat v následujících dnech, je prozatím ve hvězdách.

Zdroj: macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat