reklama

Huawei má první prodejnu bez prodavačů

Huawei má první prodejnu bez prodavačů
2020-01-11T19:45:33+02:00
• 11. 1. 2020

Druhý největší výrobce chytrých telefonů na světě posouvá hranice maloobchodního prodeje a oficiálně otevřel vůbec první prodejnu zcela bez zaměstnanců. O prvenství se postarala společnost Huawei, která pilotním programem může odstartovat zcela nový způsob nakupování elektroniky. Obchod najdete v Optics Valley New Development International Center v čínském městě Wuhan.

Chytrá samoobsluha

Obsluhu zajišťuji celkem tři robotické ruky, které jsou v nepřetržitém provozu. Neprůstřelné sklo dokola se stará o jejich ochranu včetně naskladněného zboží. V současné době vydávají pouze chytré telefony a příslušenství. Veškerá komunikace s příchozím zákazníkem probíhá pouze přes dotykový panel před válcovitým kioskem. Robot vyzvedne zboží ve skladové jednotce a předá jej přímo kupujícímu.

Díky velmi jednoduchému procesu výrobce šetří ve všech směrech, ale naopak mají smůlu ti zákazníci, kteří nejprve zamíří do kamenné prodejny a až následně se rozhodují o koupi. Jestliže Huawei bude mít převážně pozitivní zpětnou vazbu, tak lze očekávat, že nejprve jen v Číně otevře brzy více podobných obchodů. Ovšem vůbec musíme ocenit celou myšlenku budoucnosti nakupování a doufat v další prohlubování.

Zdroj: huaweicentral.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat