reklama

Fotoaparát Google si zřejmě poradí s 24 FPS

Fotoaparát Google si zřejmě poradí s 24 FPS
2020-01-27T08:00:22+02:00
• 27. 1. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Po nějaké době jsme se dočkali aktualizace aplikace Fotoaparát Google, která na první pohled nepřináší zásadní změny, ale zdrojový kód obsahuje části nasvědčující nové funkce. Mimo jiné jsou zde uvedena kódová označení mobilů, které se mají představit v dohledné době.

Fotoaparát Google

Na první pohled si skutečně asi nevšimnete jakýchkoliv změn, ale například došlo na přeuspořádání položek v nastavení. Zřejmě si vývojáři pohrávají s lepším přístupem k některým možnostem. Naštěstí se nejedná o jedinou změnu, byť ne všechny mohou být hned viditelné.

Fotoaparát Google Fotoaparát Google

Aplikace má speciální oprávnění k přístupu k režimu nerušit. S novou verzí (7.3) se objevuje v nastavení aplikace možnost zapnutí takového režimu, což se hodí zejména při natáčení videí. Jednoduše nebudete rušeni, což umožní natáčení bez narušení obsahu. Bohužel se nám novinku nepodařilo aktivovat, byť aplikace měla potřebné oprávnění. Zřejmě Google potřebuje něco doladit nebo upravit.

V samotném zdrojovém kódu se ale objevují náznaky, že se dočkáme možnosti natáčení videí s 24 snímky za sekundu. Sice je to značný krok zpět pro některé, když mobily se chlubí vyšší frekvencí, ale tento formát má své opodstatnění pro některé tvůrce. Ne vždy se totiž hodí vše točit s 30 nebo 60 snímky za sekundu.

Je docela možné, že se Google konečně začne snažit udělat z Pixelů i dobré nástroje pro natáčení videí, ne jen pro focení.

logo-app Fotoaparát Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Lukáš Ondráček

27. 1. 2020, 12:06

Nabídka s oprávněním režimu nerušit, se objevila po vymazání dat aplikace.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim