reklama

Apple znovu spolupracuje s firmou Imagination, kterou před lety potopil

Apple znovu spolupracuje s firmou Imagination, kterou před lety potopil
2020-01-11T19:59:35+02:00
• 12. 1. 2020

Nový rok je konečně tady, takže je čas na nové akvizice a spolupráce. Přesně to si na srdce berou Apple a Imagination. Po několikaměsíčním jednání se obě společnosti dohodly na nové spolupráci, přičemž Imagination Applu poskytl víceleté licenční smlouvy pro využití duševního vlastnictví. 

Apple zahájil spolupráci s firmou Imagination

Společnost Apple a Imagination začaly poprvé spolupracovat již v roce 2006. V té době britská společnost navrhovala grafické procesory pro Apple, který následně kupoval její podíl. V roce 2017 však došlo ke komplikacím, neboť Apple oznámil, že bude vyvíjet vlastní GPU, čímž odstřihl Imagination. 

V průběhu roku 2018 došlo k veřejnému a chaotickému rozpadu, včetně sporů o IP, přebírání zaměstnanců a podobně. Nyní však obě společnosti uzavřely mír a budou znovu spolupracovat. Společnost Imagination krátce uvedla:

„Společnost Imagination Technologies oznamuje, že nahradila víceletou víceúčelovou licenční smlouvu se společností Apple, která byla poprvé oznámena 6. února roku 2014. Ta je nyní nahrazena novou víceletou licenční smlouvou, na základě které má Apple přístup k širšímu rozsahu duševního vlastnictví společnosti Imagination Technologies výměnou za licenční poplatky.“

Apple doposud obnovenou spolupráci oficiálně nepotvrdil, tudíž se jedná o jediné dostupné informace. 

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim