reklama

Xiaomi se finančně daří, přesto prodeje jeho smartphonů klesají

Xiaomi se finančně daří, přesto prodeje jeho smartphonů klesají
2019-12-02T13:30:31+02:00
• 2. 12. 2019

Tržby čínské společnosti Xiaomi za třetí čtvrtletí letošního roku byly vyšší než kdy jindy. Celkové tržby totiž dosáhly na 7,63 mld. dolarů. Zajímavé ale je, že se k těmto číslům společnost dostala zcela odlišnou cestou.

Xiaomi může slavit úspěch 

Za úspěchem stojí především divize IoT a Smart Home. Právě tyto dva segmenty výrobci pomohly v růstu. Naopak mobilní telefony značky Xiaomi zažily období poklesu. Tržby z chytrých telefonů stále tvoří většinu tržeb – 4,59 mld. dolarů – ovšem meziročně si tato divize pohoršila o 7,8 %. 

Společnost Xiaomi dodala ve třetím čtvrtletí letošního roku 32,1 mil. kusů telefonů, což z ní dělá celosvětově čtvrtého největšího výrobce s 9,2% podílem na trhu. Zařízení loT a další spotřební elektronika představovaly 2,22 mld. dolarů z celkových výnosů, což je ve srovnání se stejným čtvrtletím loňského roku o 44,4 % více. Samotné chytré televizory a notebooky přinesly 824 mil. dolarů – meziroční nárůst o 36,5 %. 

Globální expanze společnosti Xiaomi přináší také své první ovoce – zahraniční tržby za třetí čtvrtletí jsou o 17,2 % vyšší a tvoří téměř polovinu celkového obratu. Čistý zisk za prvních devět měsíců roku 2019 pak dosáhl na 1,3 mld. dolarů, cožý je 37,1% nárůst oproti stejnému období loňského roku. 

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat