reklama

Webový Messenger v tmavém (jen pro vyvolené)

Webový Messenger v tmavém (jen pro vyvolené)
2019-12-11T09:40:45+02:00
• 11. 12. 2019

Zdroj: Facebook Messenger, Dotekomanie.cz

V říjnu jsme vás jako jedni z prvních informovali, že Facebook začíná testovat tmavý vzhled u webové verze sociální sítě pro počítače. V tomto ohledu nedošlo ke změně a například mobilní webová podoba je stále modro bílá. Očekáváme, že se v dohledné době minimálně vše sjednotí a Facebook začne testovat tmavou verzi nejen webu, ale také se konečně dočkáme tmavé aplikace pro mobily. Co se týče služby Messenger, tak té zatím chybí tmavá verze pro web.

Messenger v tmavém

Pokud používáte služby Messenger na webu (https://www.messenger.com/), tak je k dispozici jen ve světlém prostředí, takže v noci může tato webová stránka pořádně oslnit. Zatím jsme nezaznamenali, že by se minimálně testoval nový vzhled na této doméně. V podstatě je jediná možnost, využít nějaké specifický doplněk pro prohlížeč, který adaptuje vzhled stránky.

Tmavá verze webové verze sociální sítě Facebook prochází častými změnami, ostatně prochází aktivním vývojem. Nedávno jsme si všimli ale menší úpravy v rámci dostupného chatu služby Messenger, přičemž přibylo jedno tlačítko navíc.

Právě první tlačítko vedle textu Messenger indikuje možnost zvětšení celé služby na celou obrazovku, respektive aktivaci Messengeru v plné velikosti. Po kliknutí se skutečně nabízí služba Messenger v tmavém. Pokud si odmyslíte horní lištu s záložkami sítě Facebook, v podstatě se díváme na budoucí verzi Messengeru pro web.

tmavý Messenger

Zatím nelze tento vzhled použít pro verzi komunikační služby, která se nachází na adrese messenger.com, ale předpokládáme, že se tak stane v dohledné době. Facebook by už mohl zavést vše potřebné pro konzistentnější vzhled napříč všemi verzemi a variantami svých sociálních sítích. Například webový Instagram nemá k dispozici tmavou verzi.

Co se týče tmavého vzhledu webové verze sítě Facebook, stále neexistuje metoda vynucené aktivace. Zde si jednoduše společnost vybírá, kdo bude novinku testovat a kdo ne. Jakmile se objeví, budeme vás informovat.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat