reklama

Twitter po čtyřech letech podporuje Live Photos od Applu

Twitter po čtyřech letech podporuje Live Photos od Applu
2019-12-15T18:00:09+01:00
• 15. 12. 2019

Zdroj: TheVerge

Společnost Twitter nedávno oznámila, že kódování JPEG bude nyní zachováno ve fotografiích nahraných na Twitter přes webové rozhraní. Dříve byly fotografie takzvaně transcoded, což znamenalo, že obrázky byly nahrány v nižší kvalitě. 

Twitter pokračuje v aktualizacích

Sociální síť ale i nadále pokračuje s aktualizacemi. Například nyní na svém profilu společnost oznámila, že uživatelé mohou nově nahrávat Live Photos (živé fotografie) z iPhonu nebo iPadu, přičemž následně se budou zobrazovat jako GIF. 

To je poměrně zajímavá informace, hlavně pro tvůrce fotografií a GIFů. Pozoruhodné ale je to, že zatímco JPEG podpora je k dispozici pouze na webovém rozhraní Twitteru, tak Live Photos lze nahrát na jakékoli platformě. Pokud tedy Live Photos nahrajete ze svého iPhonu (prostřednictvím oficiální aplikace Twitter), vytvoří se GIF. 

Twitter s touto podporou přichází až po čtyřech letech, co Apple funkci Live Photos představil. Jedná se o malou změnu, která ve finále má výrazně změnit způsob, jakým budou uživatelé prohlížet fotografie. 

Zdroj: ww.9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim