reklama

Android má problém se zamykací obrazovkou

Android má problém se zamykací obrazovkou
2019-12-13T08:00:06+02:00
• 13. 12. 2019
5

Není to tak dávno, co jsme vás informovali, že systém Android má poměrně závažný problém v rámci multitaskingu, který může ohrozit nejednoho uživatele. Nyní zde máme chybu, o které se ví již několik měsíců, ale vypadalo to zpočátku, že se dotýká jen některých smartohonů Pixel. Nyní se ale ukazuje, že jsou postiženy i mobily Sony a OnePlus 7. Je docela možné, že je postiženo více zařízení.

Problém se zamykací obrazovkou

V září se objevily informace, že Android na zařízení Pixel má problém se zamykací obrazovkou. Po zadání PIN kódu se mobil neodemkne, místo toho se znovu objeví zamykací obrazovka, respektive část pro autentizaci. Následně došlo k nahlášení, že s touto chybou se setkali i majitelé Pixelů druhé a třetí generace. Jediný způsob, jak odemknout smartphone bylo využití biometrického systému nebo nakreslení znaku.

Je zde ale jeden problém. Pokud uživatel nastaví biometrické ověření a samotná chyba s PIN kódem je přítomna, tak po nějaké době může mobil vyžadovat ověření PIN kódem. Vzhledem k tomu, že PIN nemusí fungovat, tak je následně dosti obtížné se dostat do zařízení. Naštěstí již existuje alternativní řešení, jak je ukázáno na videu níže.

Samotná chyba se může objevit na zařízeních s Androidem 9 a 10, ale jak se nyní ukazuje, nejsou postiženy jen smartphony Pixel. Někteří uživatelé hlásí, že se s tím samým problémem setkali na mobilech Sony a dokonce na OnePlus 7.

Zatím není známo, co přesně způsobuje narušení PIN kódu, ale někteří se pokoušeli zjistit, proč je vlastně narušen. Ukazuje se, že při zadání PIN kódu dojde k dešifrování uloženého kódu, ale jelikož zašifrovaná podoba je z nějakého důvodu porušena, funkce vrací, že PIN je „null“ („nic“). Tudíž nedojde ke shodě a systém se neodemkne.

Google by měl již řešit celou situaci, ale zatím nemáme k dispozici informace, jestli se podařilo najít řešení. Ani není známo, kolik zařízení je postiženo.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Alex Rozhonová

15. 12. 2019, 16:52

Dobrý den,mě se to stalo na Samsungu J5, bohužel již nevratně.Přímo v Samsungu při reklamaci ze mě ještě udělali blbečka, který si nepamatuje heslo a chtěli poplatek za odblokaci telefonu,že je to chyba uživatele. Data ale stejně zachránit neuměli,vše řeší jen přehráním software. ☹️

Google čluny (Mám Nexus 6P a Pixel 2 XL) vyžadují po restartu vždy nejprve gesto (nebo PIN/heslo) a potom až je možné odemykat otiskem. Plus jednou za x taktéž po odemčení otiskem vyzve k zadání hesla. Takže nepříjemné. Mě se to zatím ještě nestalo, ale používám k otisků prstů gesto.

Yan Vimprd

13. 12. 2019, 21:38

One+7pro. Každý 15 odemknutí vyžaduje PIN kód s tím že„ pro lepší bezpečnost zadejte PIN kód“. A potom zase biometrické ověření. Buďto otisk prstu a nebo ksicht. A to jak u 9tek tak i teď u 10tek.

Jiří Čáp

13. 12. 2019, 14:30

Stalo se mi to někdy v létě na Asus Zenphone Max Pro M1 asi třikrát, vždycky pomohl restart. Build systému už si nevzpomenu. Ale evidentně pomohla aktualizace, od té doby je klid.

Martin Jeřábek

13. 12. 2019, 9:50

Mi 9 zatím bez problémů. Tak snad se to neobjeví.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat