reklama

Viber začíná testovat převod peněz mezi uživateli

Viber začíná testovat převod peněz mezi uživateli
2019-11-07T18:00:02+01:00
• 7. 11. 2019

Komunikační služby dnes již nejsou jen o možnosti posílání zpráv. Snaží se mezi sebou odlišit bonusovými funkcemi a možnostmi. V podstatě se dá říci, že u každé z nich najdete podobné funkce, ale jedna není příliš rozšířená – posílání peněz mezi uživateli. Sice nejrůznější služby koketují s touto novinkou, ale zpravidla se jedná o značně lokální funkci. Nyní testuje Viber takovou funkci, přičemž se má brzy dostat i do České republiky.

Viber, Mastercard a Moneytou

Viber se spojil se společnostmi jako Mastercard, Rakuten a NeoPay v rámci nového projektu Moneytou. Jedná se o rozšíření pro komunikační platformu Viber, díky čemuž lze posílat bezpečně peníze mezi uživateli. V tomto případě se využívá služba Send od Mastercard.

„S potěšením oznamujeme nadcházející spuštění služby Moneytou. Jedná se o strategický projekt vyvinutý v Maďarsku, který přináší jedinečné platební řešení všem zdejším uživatelům. Spolupráce s firmami Mastercard a NeoPay nám umožnila nabízet maďarským občanům možnost snadno posílat, přijímat a převádět peníze svým rodinným příslušníkům a přátelům. A stačí k tomu jen pár klepnutí v mobilní aplikaci,“ říká Cristina Constandache, Chief Revenue Officer ve společnosti Rakuten Viber.

V tuto chvíli je novinka Moneytou dostupná v Maďarsku tamějším uživatelům, přičemž se cílí na maximální podporu maďarských bank. Jednou z výhod je okamžitý převod peněz, přičemž je jedno, kdy se tak děje, klidně i ve státní svátek. Do Moneytou v podstatě stačí zaregistrovat platební kartu a následně může docházet k převodu financí.

Jak již bylo řečeno, novinka je dostupná zatím jen pro Maďarsko, ale bylo nám sděleno, že zamíří v dohledné době i na český trh. Následně by mělo dojít ke globálnímu zavedení této nové funkcionality. Samozřejmě je otázkou, které banky by případně podporovaly Moneytou u nás. Zatím si tedy musíme počkat na oficiální datum uvedení na náš trh.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim