reklama

Bose Frames jsou brýle na přehrávání hudby

Bose Frames jsou brýle na přehrávání hudby
2019-11-08T11:30:41+01:00
• 8. 11. 2019

Výrobce audio techniky Bose představil ke konci října nový produkt. Jde o brýle Bose Frames, které nabízí poslech hudby pro člověka, který je má na sobě a navíc umožňují tzv. Audio Augmented Realit (AAR), což je obdoba k augmented reality. Uživatel může nahlas poslouchat hudbu, kterou však neslyší okolí a zároveň  uslyší všechny zvuky ze svého okolí, zajišťují směrované reproduktory instalované v raménkách brýlí.

Uživatel navíc díky AAR, která je možná díky vestavěným senzorům, které ve spojení se smartphonem rozpoznají přesnou lokaci uživatele i směr, kterým se dívá. Výhodou však je, že pro využití těchto nových funkcí nemusí uživatel držet telefon a sledovat jeho displej, AAR tak funguje autonomně.

Brýle místo sluchátek?

Bose je znám jako výrobce kvalitních audiosystémů, avšak s brýlemi, určenými pro poslechu audia, přichází poprvé. Bose Frames ve dvou provedeních Bose Alto (s hranatými obroučkami) a Bose Rondo (se zaobleným tvarem) jdou na trh za cenu 5 990 Kč. K dispozici u brýlí je rozšířená zvuková reality (AAR), která při propojení s telefonem dává uživateli do uší audio informace o místě, kde se zrovna nachází. Informace jsou navíc upřesněny dle toho, kam se uživatel přímo dívá.

Bose sám přiznává, že rozšíření a podpora aplikací v Česku je zatím malá například oproti Spojeným státům, ale slibují, že se brzy rozšíří i počet použitelných aplikací na nově příchozích brýlích se zvukovou rozšířenou realitou Bose Frames.

„Zvuková rozšířená realita dává uživateli na základě jeho místa a směru pohledu hlasové pokyny či informace. K dispozici je například navigace Naviguide AR by Navisens, která propojuje prvky navigace s informacemi o okolních zajímavostech. Jsou dostupné hry Komrad AR, během které se stáváte tajným agentem, případně Head Games by Earplay, při níž používáte svůj hlas a pohyby při řešení mimozemské invaze. Možnosti zvukové rozšířené reality demonstruje aplikace Audiojack, během níž se ocitáte uprostřed hudebního vystoupení a na základě vašeho pohybu a otáčení hlavy se mění vnímání jednotlivých hudebních nástrojů kolem vás. Aplikace Golfshot sdružuje zase podrobné informace z více než 45 000 golfových hřišť. Pozná, jakou jamku, z jakého místa hrajete a kam se zrovna díváte. Díky tomu vám dokáže coby virtuální caddy doporučit hůl a podat další užitečné informace.“

Zdroj: feedit.cz

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim