reklama

Apple se spojil s technologickými giganty kvůli životnímu prostředí

Apple se spojil s technologickými giganty kvůli životnímu prostředí
2019-11-09T08:00:08+01:00
• 9. 11. 2019

Apple udělal naprosto úžasný krok směrem k životnímu prostředí, když se spojil se společnostmi, jako je Samsung, eBay a Sprint. Všichni zmínění totiž začnou odebírat zcela čistou energii z nové větrné elektrárny, kterou vlastní Apex Clean Energy. 

Apple s dalšími giganty pracuje na nové továrně

Nová větrná elektrárna ponese název White Mesa Wind a nacházet se bude v Texasu. Dokončení výstavby je předpokládáno na rok 2021. Ve své plné činnosti prý bude schopna zásobovat celé okolí 500 megawatty energie. Dohoda mezi všemi společnostmi je taková, že všem stranám elektrárna zajistí přístup k efektivní obnovitelné energii. 

Nutno podotknout, že to není poprvé, kdy se Apple snaží myslet na životní prostředí. Již v minulosti společnost několikrát široké veřejnosti dokázala, že to s prostředím myslí vážně. Tak například nové MacBooky a další produkty jsou vyrobeny ze 100 % obnovitelné energie / obnovitelných materiálů. 

Apple by do budoucna chtěl být 100 % závislý na obnovitelných zdrojích energie. Pokud toto skutečně dokáže, může na svou cestu strhnout další společnosti, které začnou na životní prostředí více myslet. 

Zdroj: appleinsider.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim