reklama

Applu se stále daří ve velkém prodávat iPady

Applu se stále daří ve velkém prodávat iPady
2019-11-08T08:00:39+01:00
• 8. 11. 2019

Nejnovější analýzu trhu s tablety zaměřenou na dodávky ve 3. čtvrtletí tohoto roku vydává společnost International Data Corporation. Přestože tento segment trhu neběží ve stejném tempu jako ten s chytrými telefony, tak uplynulé období můžeme zařadit mezi úspěšná. Konečně došlo k mírnému nárůstu po dvou po sobě jdoucích čtvrtletí v propadu. Každopádně je méně pravděpodobné, že by se poslední čtvrtletí postaralo o celkový nárůst za rok 2019.

Američtí giganti táhnou

První příčku si s přehledem zajistil kalifornský Apple, který dodal o 2,1 milionů zařízení více a patří mu 31,4 % trhu. Na druhé místo s podílem 14,5 % se nově vyhoupla společnost Amazon díky aktualizované řadě tabletů Fire. Třetí firma Samsung prošla výrazným propadem ve výši -13,9 %, přestože byl na konci července oznámen prémiový model Galaxy Tab S6. Přesněji o 800 tisíc modelů klesly jejich dodávky.

Propad se rovněž dotkl čtvrté společnosti Huawei, která ztratila -4,4 % a zhruba to odpovídá 100 tisíci zařízení. Posledním jmenovaným na páté pozici je čínské Lenovo s podílem 6,7 % či obdivuhodným nárůstem o 7,6 %. Ostatní nejmenované značky dohromady reprezentují propad -15,9 %. V konečném souhrnu čísel tedy dochází k minimálnímu nárůstu ve výši 1,9 %, což odpovídá růstu z 36,9 na 37,6 milionů zařízení.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim