reklama

Aplikace Facebook s tmavým vzhledem – začíná veřejné testování aktualizováno

Aplikace Facebook s tmavým vzhledem – začíná veřejné testování [aktualizováno]
2019-11-25T14:45:20+01:00
• 25. 11. 2019
4

Aktualizováno 25. 11.

Nějakou dobu zachytáváme náznaky, že Facebook připravuje tmavý vzhled své androidí aplikace. Nyní to vypadá, že začalo veřejné testování, jelikož se nová podoba aplikace objevila u několika uživatelů. Bohužel není známo, na čem je spuštění závislé. Pravděpodobně dochází k aktivaci ze stran serverů Facebooku u vybraných uživatelů. V redakci jsme zatím nezaznamenali novou podobu.

Je docela možné, že veřejnější testování bude probíhat nějakou dobu a následně se dočkají všichni uživatelé. Pokud se chcete pokusit aktivovat tmavý vzhled, můžete vyzkoušet ukončení aplikace a opětovné spuštění, promazání dat aplikace, případně instalaci nejnovějšího APK.

Původní článek 13. 8.

Letošní rok rozhodně patří tmavému režimu aplikací. Ostatně i hlavní operační systémy získají kompletní podporu tzv. dark mode. Google je v této oblasti velmi horlivý, ale i ostatní vývojáři implementují tento režim, jelikož je jednak vhodný pro snížení spotřeby energie u smartphonů s AMOLED/OLED displeji, ale také je příjemnější na používání v noci. Facebook již zavedl tmavý režim u komunikační platformy Messenger a nyní se ukazuje, že i hlavní aplikace se dočká této změny.

Facebook a tmavý režim

Není překvapením, že za odhalením chystané novinky stojí Jane Manchun Wong (@wongmjane), která se již delší dobu stará o odhalování softwarových novinek u populárních aplikací. V rámci své činnosti se Jane podařilo objevit v komplexní aplikaci Facebook pro Android, že společnost pracuje na tmavém režimu.

Jane se dokonce podařilo aktivovat některé nové součástí a vytvořila snímek obrazovky, který můžete vidět níže. Jak je vidět, aplikace je teprve na svém začátku proměny. Ostatně změnit vzhled u takové aplikace nebude jednoduché, zejména s ohledem na funkce a optimalizaci pro tisíce zařízení.

Lze odhadnout, že nasazení tmavého režimu u aplikace Facebook bude trvat měsíce. Možná se ještě letos dočkáme začátku testování, ale k oficiálnímu uvedení dojde až v příštím roce, aspoň tedy podle našich odhadů. Můžeme jen doufat, že podobná změna bude dostupná i u další populární aplikace od Facebooku, samozřejmě myslím Instagram.

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Milan Šiler

27. 11. 2019, 8:04

Tohle uz je dostupne minimalne mesic nebo dva a prijde mi to spis tak trochu jako bug, protoze se to zapina pouze pri konkretnim pouziti aplikace. Dostat se k tomu da pri kliku na video z timeline, obcas to otevre jen prehravani videa, ktere je taky cerne, ale obcas to hodi na tuhle cernou verzi sekce „Watch“. Zvlastni je, ze pokud do te sekce vlezete normalne, tak cerna neni, proto mi to prijde jako bug.

Honza Rössler

14. 8. 2019, 5:37
Android aplikace

Vidíš správně, že Facebook je otevřený v bublině podobně jako Messenger konverzace?

Jakub Miakyš

13. 8. 2019, 15:06

Ako poznam Facebook tak to navrhnú od podlahy a nebude to fungovať zo systemovým nastavením a budete to enforcovať ručne, presne ako teraz na messengeri

Facebook aplikace pro mobilní telefony se za celou dobu nepodařilo ještě nikdy optimalizovat, takže s nějakým dark modem to nebude o moc lepší.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim