reklama

Spotify nově podporuje Siri, Apple TV a přináší upravenou aplikaci pro iPad

Spotify nově podporuje Siri, Apple TV a přináší upravenou aplikaci pro iPad
2019-10-10T18:00:42+01:00
• 10. 10. 2019

Švédská hudební streamovací služba Spotify nedávno do své beta verze aplikace pro iOS implementovala podporu hlasové asistentky Siri. Uživatelé, kteří tak měli přístup k beta verzi, mohli požádat Siri od Applu o přehrávání skladeb, alb a seznamu skladeb. Pochopitelně byla tato funkce k dispozici pouze na operačním systému iOS 13. Nyní se ale konečně dostává i k široké veřejnosti.

Spotify konečně přináší podporu Siri

Nicméně, aby se Siri vůbec na Spotify dostala, musela společnost Apple otevřít svou strukturu SiriKit pro hudební služby třetích stran. Kromě toho se struktura otevřela i pro podcasty, audio knihy a rádiové služby třetích stran. Otevřené API je však k dispozici pouze na nejnovějších operačních systémech, tedy iOS 13 a iPadOS 13.

Jen díky otevřenému API mohou nyní hudební společnosti, jako je například právě Spotify, implementovat podporu pro hlasovou asistentku Siri. Nyní se tak stalo, tudíž uživatelé mohou spustit přehrávání určité skladby prostřednictvím svého hlasu a jednoduché věty.

Nutno podotknout, že pokud klasickým způsobem požádáte Siri o přehrání hudby, automaticky se bude snažit přehrát hudbu prostřednictvím Apple Music. V tomto případě tak musíte být specifičtější. Vyslovte tedy „Hey Siri, play music on Spotify“. 

Spotify objevuje svět platformy tvOS

Ovšem kromě nové podpory Siri, Spotify také počínaje dnešním dnem vydává svou první oficiální aplikaci pro platformu tvOS. Velice úzce se aplikace podobá té, kterou již nějaký ten pátek Spotify má na platformě Roku, což v praxi vůbec nevadí. Aplikaci si na Apple TV můžete stáhnout prostřednictvím App Storu.

A poslední novinkou pak je přepracovaná aplikace pro iPad. Díky novému uživatelskému rozhraní aplikace lépe využívá šířku, respektive displej tabletu. iPadu ale i přesto stále chybí určité prvky, které nalezneme na mobilních platformách – například animované alba a podobně. 

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim