Sharp S7 slibuje výdrž 1 týden, ale jde jen o marketingový tah

Sharp S7 slibuje výdrž 1 týden, ale jde jen o marketingový tah
2019-10-11T18:00:50+02:00
• 11. 10. 2019
1

Společnost Sharp se před nějakou dobou stáhla z většiny trhů, ale nyní se pomalinku vrací, a to i do Česka. Příkladem může být dostupnost modelu Sharp Aquos D10. I z tohoto důvodu je dobré sledovat, co vlastně tento výrobce představuje a uvádí na nejrůznější trhy. Tentokrát jsme se dočkali novinky, která nese označení Sharp S7. Společnost zde láká na výdrž na jedno nabití ve výši jednoho týdne, ale jedná se jen o marketingový tah, bohužel.

Sharp S7

Sharp si umí vyrobit i vlastní displeje, což například ukazuje na nedávné novince s 240Hz displejem. Sharp S7 jde ale trochu jinou cestou. Firma zde používá 5,5palcový Full HD+ displej typu LCD IGZO, který spotřebuje méně energie než běžný LCD panel. Ve výbavě najdeme Snapdragon 630 společně s 3 GB operační paměti. Pro data slouží 32GB úložiště.

Na zadní straně se nachází jen jeden foťák s 12 MPx a elektronickou stabilizací obrazu. Přední strana nese 8MPx snímač. Samozřejmě nesmí chybět pokročilé algoritmy (AI) pro vylepšování snímků. V podstatě by se dalo říci, že se jedná o přejmenovaný model Sharp Aquos Sense3 Lite, který byl představen minulý měsíc. V tomto případě jde ale o Android One zařízení, tedy mobil s čistým Androidem, v tomto případě Android 10.

Jako bonus se dá považovat odolnost vůči vodě a prachu podpořené certifikací IPX5/8 a IPX6. Zatím by se nejednalo o nijak zvlášť zajímavou novinku, ale Sharp zde láká na výdrž na jedno nabití. Společnost uvádí jeden týden, ale pod čarou dodává, že daná hodnota platí jen v případě, že uživatel bude používat mobil jen jednu hodinu denně. Jedná se tedy o údaj kombinující pohotovostní dobu.

Zrovna takový marketing asi není vhodný, když se chce společnost vrátit na nejrůznější trhy. Sharp S7 se zatím bude prodávat v domovině, ale je možné, že se dostane i mimo Japonsko.

Zdroje: gsmarena.com, 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

A s tím jsem tedy s touhle firmou skončilllllll😉😎😜

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat