reklama

Klávesnice Google Gboard se dočká drobných úprav

Klávesnice Google Gboard se dočká drobných úprav
2019-10-10T18:46:17+01:00
• 11. 10. 2019
1

Google nabízí v Obchodě Play svou vlastní softwarovou klávesnici Gboard, která v sobě obsahuje mnoho funkcí. Kromě možnosti vyhledávání se nabízí funkce kolem emoji, animovaných GIF obrázků a podobně. V dohledné době se dočkáme několika úprav, ale ne všechny jsou o nových funkcích.

Google klávesnice Gboard rozšiřuje nastavení výšky kláves

Gboard a menší osekání

Začneme pozitivnější zprávou, která se týká hlasového diktování. V této oblasti Google nabízí skutečně dobrou službu, která je hodně přesná a usnadňuje život. Do této chvíle jste mohli po kliknutí na mikrofon nadiktovat text, který se velmi rychle zobrazoval v textové podobě. Následně stačí kliknout na tlačítko odeslat. Sem tam se ale stane, že nadiktovaný text není přesně to, co jste chtěli. Například někdo mluvil vedle vás. Následné smazání může být zdlouhavé, zejména pokud se jedná o delší text. Brzy se ale dočkáme další ikony v podobě popelnice, která smaže vše, co bylo nadiktováno.

To je zatím jediná novinka, která se chystá. Za jejím odhalení stojí Jane Manchun Wong (@wongmjane), která ji našla ve zdrojovém kódu. Kromě toho si ale všimla, že některé funkce budou odstraněny. Jednou z nich je možnost nakreslit si emoji. Možná jste ani nevěděli, že něco takového existuje v Gboard. Google odstraňuje tuto funkci pravděpodobně kvůli tomu, že nebyla moc používaná. Kromě toho se dočkáme přidání zástupce emoji ve zkratkách.

Vzhledem k tomu, že Google Gboard již obsahuje potřebné části, tak zřejmě Google provede aktivaci ze stran serverů. Kdy se tak stane, není zatím jasné.

logo-app Gboard – klávesnice od Googlu Google LLC Zdarma ANDROID

Zdroje: twitter.com, twitter.com, twitter.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Sepp Winkler

14. 10. 2019, 13:59

Chcelo by to vlastnú úpravu farieb. Mám síce tmavú klávesnicu, ale tej odpornej teal zelenej ako stopy ťahu sa zbaviť neviem :(

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim