reklama

Aplikace Vitakarta pohlídá vaše lékové interakce či ukáže přehled zákroků vašich či rodinných příslušníků

Aplikace Vitakarta pohlídá vaše lékové interakce či ukáže přehled zákroků vašich či rodinných příslušníků
2019-10-24T11:30:25+01:00
• 24. 10. 2019

Odborová zdravotní pojišťovna vydala vlastní aplikaci, jejíž cílem je nabídnout přehled využitých služeb klientů OZP a nabídnout jim i nadstandardní funkce, jako je například hlídání lékových interakcí. Uživateli aplikace Vitakarta oznámí, pokud nastane situace, že by léky, které má na předpis, měly mít při souběžném braní nežádoucí interakce.

Pohlídejte i členy rodiny

Vitakarta nabízí jako základní funkci pro pojištěnce u OZP přehled toho za jaké výkony byly uhrazeny z jejich pojištění. Stejně tak nabídne i částky za uhrazené předepsané léky. Uživatel si též může zapsat svoji anamnézu i anamnézu svých rodinných příslušníků.  V aplikaci je též přehled všech bonusů, které jsou klientům nabízeny.

Vitakarta Vitakarta

„Klienty upozorňujeme od středně závažných interakcí léků a upozorňujeme také na shodu a podobnost lékových skupin, jejich rizikové podávání nebo nevhodné užívání. Nejčastěji řešíme interakce, kdy může docházet k ovlivnění srdeční činnosti, zejména prodloužení rytmu a vzniku případné dysrytmie, interakce bisfosfonátů, tedy léků zabraňujícím rozvoji poškození kostí, a vápenatých iontů, interakce mezi clopidogrelem, což je protidestičkové léčivo proti srážlivosti krve, s inhibitory protonové pumpy při léčbě vředů, refluxu a gastritidy nebo interakce mezi nesteroidními protizánětlivými léky a léčivy ovlivňujícími krevní tlak.“ vysvětluje Radka Brichcínová, vedoucí oddělení kontroly léčivých přípravků.

V případě, že aplikace vyhodnotí špatnou lékovou interakci, upozorní na to uživatele. Pacient je následně vyzván k konzultaci užívaných léku se svým lékařem případně s odborným asistentem samotné pojišťovny. Nedávno přidanou funkcí je i možnost připomínky časů, kdy má pacient brát předepsané léky. Aplikace je dostupná plošně na platformách Android a iOS, přístup do ní je však možný jen pro pojištěnce OZP.

Co aplikace nabízí?

  • jaké léky popř. vitamínové přípravky právě užívají,
  • jaké chronické obtíže je trápí,
  • kdy a jaká očkování prodělali,
  • jaké úrazy se jim staly,
  • na jakých operacích a zákrocích byli,
  • jaké nemoci si sami léčili bez návštěvy lékaře (nachlazení, virózy apod.),
  • další záznamy jako rodinná anamnéza, kousnutí klíštětem nebo ženy záznamy o menstruaci apod.
  • plánované návštěvy u lékařů, na různých procedurách, cvičeních apod.

Vitakarta

logo-app mVITAKARTA STYRAX a.s. Zdarma ANDROID logo-app mVITAKARTA STYRAX, a.s. Zdarma iOS

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim