reklama

Instagram možná pracuje na funkci pro filtraci soukromých zpráv

Instagram možná pracuje na funkci pro filtraci soukromých zpráv
2019-09-06T10:00:05+02:00
• 6. 9. 2019

Jedna z nejrychleji rostoucích platforem pracuje na zbrusu nové funkci, která vám v praxi umožní si nastavit, kdo vám může posílat soukromé zprávy. S touto informací přišla výzkumnice aplikací Jane Manchun Wong. 

Instagram hodlá zatočit se spam roboty

Společnost Instagram prý na takové funkci skutečně pracuje. Jednou z možností by mělo být přijímat zprávy pouze od lidí, které sledujete. Na této platformě se totiž nachází tisíce robotů, kteří neustále spamují uživatele nejen v komentáři pod vlastními příspěvky, ale také v soukromých zprávách. A právě prostřednictvím této funkce by uživatelé mohli docílit minimálně omezení těchto spamů. 

Bohužel aktuální nastavení Instagramu umožňuje náhodným profilům (spam robotům) posílat soukromé zprávy. Na druhou stranu nutno podotknout, že se zde alespoň nachází možnost filtrů, respektive platforma vám zprávu od neznámého profilu přesune do kategorie Žádosti. Naštěstí tak zprávy můžete blokovat. Osobně se s těmito zprávami neustále potýkám, tudíž je i tento způsob velice otravný a unavující. 

Nicméně, nová funkce by se měla objevit pod kategorií Zprávy, a to v nastavení ochrany osobních údajů. Na dostupných snímků z aplikace si lze všimnout, že v praxi bychom měli mít hned několik možností, kterými si nastavíme, kdo a za jakých podmínek může zprávu zaslat. To znamená – profil, který sledujete; všichni; všichni ze skupinových chatů.

V současné chvíli nevíme, kdy bychom se takové funkce mohli dočkat. Vzhledem k tomu ale, že spam robotů je čím dál tím více, nebude to moc dlouho trvat a novinka tu bude cobydup. 

Zdroj: engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat