reklama

Čínská aplikace ZAO uchvacuje, dostane vás do slavných filmů

Čínská aplikace ZAO uchvacuje, dostane vás do slavných filmů
2019-09-04T08:34:10+02:00
• 3. 9. 2019
1

Není to tak dávno, co jsme zde měli kauzu kolem aplikace FaceApp. Ta za pomocí pokročilejších algoritmů, strojového učení a dalších technik dokáže upravit fotografii s vaším obličejem. Uživatel se tak může mimo jiné podívat, jak bude vypadat starší nebo mladší. Nyní zde máme další virální senzaci v podobě aplikace ZAO.

ZAO aneb dostaňte se jako herec do populárních filmů

V první řadě je nutné upozornit, že aplikace ZAO je v tuto chvíli určena převážně pro čínský trh. Jejím hlavním smyslem je dostat obličej uživatele do slavných filmů. Využívá se k tomu techniky nazvané „deepfake“. V principu to znamená, že po pořízení selfie fotografie dojde k naskenování a následnému vložení na tvář nějaké herce ve filmu, který je vybrán uživatelem. Vzhledem k tomu, že je vše prováděno skrze mobilní zařízení a vše trvá několik sekund, jsou výsledky skutečně pozoruhodné.

Jak již ale bývá, vše něco stojí. Zahraniční média upozorňují uživatele na podmínky používání. Stejně jako u FaceApp, tak i zde jsou podmínky nastaveny poněkud jednostranně. Navíc se jedná o čistě čínskou aplikaci a veškerá data jsou ukládána v Číně. Tvůrci aplikace ihned upravili podmínky používání a přidali například možnost žádosti o odstranění svých výtvorů a fotografií ze serverů společnosti.

ZAO ZAO

I zde tedy platí, že použití aplikace je výhradně na uživateli, ale měl by si být vědom, že data jsou pak v držení jiného subjektu, který je může používat dle libosti. Na druhou stranu se jedná o krásnou ukázku pokroku technologií.

Pokud byste si chtěli aplikaci vyzkoušet, trochu vás zklameme. V AppStore pro iOS je dostupná, ale jen pro čínský trh. V případě Android je k dispozici v AppGallery od Huawei, případně alternativní obchodech od Vivo nebo Oppo.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Vis Maior

3. 9. 2019, 17:31

Hasta la vista baby. Už se těším až to místo Arnolda řeknu já

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim