reklama

Android 10 a automatické přepínání světlého a tmavého vzhledu

Android 10 a automatické přepínání světlého a tmavého vzhledu
2019-09-13T18:00:58+02:00
• 13. 9. 2019

Android 10 konečně získal širokou podporu tmavého vzhledu, díky čemuž můžete nejen ušetřit oči, ale také na smartphonech s OLED displeji omezit spotřebu energie. V tuto chvíli je v čistém systému možnost manuálního přepnutí mezi světlým a tmavým prostředím. Pak se ještě nabízí režim úspory, který přepne mobil do tmavého vzhledu, ale jakmile jej vypnete, systém se vrátí do světlého. Automatický režim se nenabízí. Google jej neimplementoval, jelikož by měl nepříjemný vliv na aplikace – během používání by mohlo dojít k restartování kvůli přepnutí systému. Nyní se ale nabízí náhrada v podobě aplikace Automatic Dark Theme for Android 10.

Automatická změna vzhledu Androidu 10

Vývojář Charles Annic vytvořil aplikaci, která umí automaticky přepínat nastavení systému mezi světlým a tmavým vzhledem. Bohužel nestačí jen novinku nainstalovat, nastavit a nechat ji fungovat. Tentokrát je zapotřebí, abyste měli minimálně základy práce s ADB.

Po nainstalování aplikace musíte mobilní telefon s Androidem 10 připojit přes USB k počítači. Následně musíte použít příkaz pro ADB, který udělí aplikaci vyšší oprávnění:

adb shell pm grant com.cannic.apps.automaticdarktheme android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

Následně již aplikace umí automaticky měnit nastavení vzhledu podle času. Výhodou je, že se v nastavení nachází možnost, že ke změně dojde, jen pokud je mobilní telefon v uzamčeném stavu. Díky tomu se vyhnete restartování nějaké aplikace během používání, když dojde k přepnutí vzhledu.

logo-app Automatic Dark Theme for Android 10 Charles Annic Zdarma ANDROID

Zdroje: androidheadlines.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim