reklama

Google Duo oficiálně získává Low Light mód

Google Duo oficiálně získává Low Light mód
2019-08-19T16:26:28+01:00
• 20. 8. 2019

Již nějakou dobu se objevují nejrůznější náznaky funkce Low Light u aplikace a služby Google Duo, která je určena pro běžné a video hovory. Od této funkce jsme si slibovali vylepšení obrazové kvality zejména za zhoršených světelných podmínek. Google dnes oficiálně oznámil tuto funkci, ale pracuje trochu jinak, než byste čekali.

Google Duo a vylepšený obraz

Google Duo již tento týden nabídne novou funkci Low Light, která bude součástí běžného ovládání probíhajícího video hovoru. Google zde dodává, že je určena zejména do oblastí, kde je dostupnost elektřiny horší, případně je drahá. Samozřejmě se nejedná o jediné situace, pro které se dá využít softwarové vylepšení zvyšující jas obrazu.

Zde byste asi očekávali, že druhá strana vám řekne, že jdete špatně vidět, že by bylo zapotřebí více světla. Vy byste následně hledali lepší zdroj, nebo byste zapnuli nový Low Ligt mód. Právě zde ale Google překvapil, jelikož se tato funkce aktivuje vzdáleně. Jinak řečeno, pokud vidíte druhou stranu špatně, tak na svém zařízení aktivujete Low Light mód pro druhou stranu. Aplikace u volajícího jednoduše vylepší obraz. Odpadá tak nutnost komunikace ohledně horších podmínek.

Je tedy otázkou, kde dochází na vylepšení obrazu. Jestli na straně uživatele s horšími světelnými podmínkami, nebo na straně volajícího. Tak či onak, Google opět ukazuje, jak dobře lze vylepšit obraz za pomocí softwarových vylepšení. Novinka bude dostupná během tohoto týdne na iOS i Androidu.

Zdroj: Tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat