reklama

Notifikace v Chromu bude možné naplánovat

Notifikace v Chromu bude možné naplánovat
2019-07-23T08:00:29+02:00
• 23. 7. 2019

Chrome již dávno není jen běžný prohlížeč webových stránek, jako to bylo v minulosti. Jednou z klíčových novinek z poslední doby jsou například notifikace. Ty byly obvyklé dříve jen u běžných aplikací. Díky této funkci lze dnes pohodlně vystavět webovou aplikaci, která dokáže upozorňovat na novinky, události nebo jiné akce přímo přes Chrome bez nutnosti mít samostatnou aplikaci. Nyní se ale možná chystá významná novinka v rámci notifikací.

Notifikace v Chromu i v offline režimu

Podařilo se zachytit první informace o chystané změně v rámci notifikací u webového prohlížeče Chrome. Do této chvíle webové stránky (webové aplikace) odeslaly notifikaci do prohlížeče, pokud se uživatel k nim přihlásil, a ihned se zobrazily. Jakékoliv umělé zdržení nebylo možné. Bohužel nešlo docílit možnosti, jak takovou běžnou notifikaci zobrazit v době, kdy uživatel není připojen k internetu.

Novinka se bude jmenovat Notification Triggers (aspoň prozatím) a bude možné naplánovat notifikaci, tedy ze strany webové stránky nebo webové aplikace, případně progresivní webové aplikace. Jednoduše bude upozornění obsahovat časové razítko, které určí, kdy se má zpráva objevit.

chrome

Dle současného návrhu nebude možné, aby bylo takové upozornění naplánováno na dobu delší než jeden rok. Může vás napadnout, že některé stránky mohou zneužít tento systém a jednoduše naplánovat velké množství upozornění, ale zde je výhoda v tom, že se musíte výlučně přihlásit k odběru notifikací na každé stránce, která je nabízí.

Hlavní výhodu budeme moci najít u služeb jako kalendář, plánovač nebo cokoliv podobného, kdy bude moci aplikace naplánovat notifikaci na konkrétní čas. Následně nebude záležet na tom, jestli budete připojeni k internetu či nikoliv. Nyní si tedy musíme počkat, až bude novinka hotová a třeba dostupná skrze testovací kanály. Je pravděpodobné, že by se tato funkce mohla objevit u Google Kalendáře, Google Keep, nebo Google Úkolů.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat