reklama

Vyrobené iPhony v Indii dodává Apple do evropských zemí

Vyrobené iPhony v Indii dodává Apple do evropských zemí
2019-07-12T16:42:53+02:00
• 13. 7. 2019

Již nějaký ten pátek nepatří Čína k jediné zemi, ve které by Apple vyráběl své mobilní telefony. Některé modely totiž vyrábí také na území Indie, a to z důvodu dovozní daně, které by se měla společnost vyhnout. Navíc je tato továrna využívána pro uspokojení poptávky v ostatních regionech. A právě v rámci indické továrny se nyní dějí zajímavé věci.

Apple chce snížit svou závislost na Číně

Podle posledních informací se zdá, že Apple začíná dodávat iPhony vyrobené v Indii i na evropské trhy. Indickou divizi Wistron společnost získala v roce 2016 a za tu dobu zde bylo vyrobeno nespočet kusů telefonů. Nyní se ale Wistron stává první smluvním výrobcem Applu, který exportuje iPhony přímo z továrny. 

IndickĂ© zdroje uvádĂ­, Ĺľe Apple z tĂ©to továrny posĂ­lá modely iPhone 6 a iPhone 7 na evropskĂ˝ trh. Nutno ale podotknout, Ĺľe ve velmi omezenĂ©m a nĂ­zkĂ©m poÄŤtu – mĂ©nÄ› neĹľ 100 000 kusĹŻ za mÄ›sĂ­c. Na druhou stranu vĂ˝voz na evropskĂ© trhy zaÄŤal jiĹľ pĹ™ed nÄ›kolika mÄ›sĂ­ci. 

Na internetu mimo jiné kolují spekulace o tom, že Apple plánuje přesunout více produkce právě do Indie, neboť chce snížit svou závislost na továrnách v Číně kvůli probíhajícímu obchodu mezi USA a Čínou. Uvádí se dokonce, že by Apple mohl své top modely začít vyrábět lokálně ve spolupráci s Foxconnem. Značný počet vyrobených kusů by byl rovněž vyvezen na jiné trhy. 

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim