reklama

Novinky v iPadOS – přibyla podpora ovládání myší

Novinky v iPadOS – přibyla podpora ovládání myší
2019-06-11T11:15:05+02:00
• 11. 6. 2019

Společnost Apple v rámci největší vývojářské konference WWDC 2019 představila hned čtveřici nových operačních systémů – iOS 13, watchOS 6, tvOS 13, macOS Catalina. S těmito systémy jsme počítali. Ovšem do katalogu Applu se přidal také další systém zvaný iPadOS. 

Jedná se o operační systém přímo pro tablet s logem nakousnutého jablka. Nelze říci, že by Apple vytvořil úplně nový systém, spíše rozdělil dva světy – iPhone a iPad. Má to ale mnoho výhod, a to jak pro uživatele, tak i samotnou společnost.

Hlavní výhodou je, že se na vývoj iPadOS bude moci soustředit další speciální tým. Tím bude moci být při vývoji Apple více efektivní. A to je výhoda i pro uživatele. Ti se budou moci těšit na nové funkce, kterými se bude iPadOS velice přibližovat macOS (operační systém pro počítače Mac).

Rozhodli jsme se tedy pro vás připravit zbrusu nový seriál, ve kterém si budeme postupně všechny funkce představovat a společně se podíváme na jejich reálné využití. Pojďme tedy na to!

iPadOS nově podporuje ovládání myší

Jak se již v minulosti proslýchalo, tak se i stalo. Společnost Apple skutečně do svého nového operačního systému zavedla podporu v podobě ovládání iPadu myší, kterou je možné do tabletu připojit prostřednictvím USB portu. 

Je třeba mít na paměti, že se nejedná o standardní funkci. Novinka je k dispozici jako možnost AssistiveTouch. Tuto kategorii můžete samozřejmě najít v aplikaci Nastavení. Podle první uživatelských recenzí nový operační systém pro iPad spolupracuje dokonce i s Apple Magic Trackpad. 

Nutno podotknout, že v tomto případě myš funguje jako klasický kurzor. Ve finále tak pouze simuluje dotek prstu myší. Ačkoliv se zatím jedná o zajímavou možnost, nemusíte z ní mít úplně skvělý uživatelský zážitek, tedy alespoň ve srovnání s klasickým dotykem. Apple by ale mohl na funkci zapracovat, což by mohlo znamenat, že se z myši stane hlavní nástroj pro ovládání iPadu. 

Je až zajímavé, jak rychle se iPad přibližuje k Mac počítačům. Je tedy jen otázkou času, kdy je nahradí či se k Macu minimálně přiblíží. Jak se na iPadOS díváte vy, dokáže nahradit plnohodnotný macOS?

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim