reklama

Youtube aplikace získává vylepšené hlasové vyhledávání

Youtube aplikace získává vylepšené hlasové vyhledávání
2019-05-25T20:39:43+02:00
• 26. 5. 2019

Zdroj: Youtube

Youtube nabízí dvě aplikace pro sledování videí. Druhou je Youtube Gaming, ale jak jsme se dozvěděli, tak právě tato skončí již na konci tohoto měsíce. Původní tak převezme všechny funkce a nabídne speciální sekci pro hráče a příznivce hraní. Mezitím základní aplikace Youtube získává drobná vylepšení, a jedno z nich se týká vyhledávání.

Youtube a hlasové hledání

Do této chvíle aplikace nabízela jen jednoduché hlasové vyhledávání, kdy při kliknutí na ikonu mikrofonu jste mohli vyslovit hledaný výraz. Po převodu na text došlo k automatickému vyhledávání, respektive se zobrazily výsledky. V nové verzi aplikace se změnil design, kdy již nevyskočí dialogové okno. Celý proces naslouchání je již součástí samotné aplikace.

Youtube Premium a Music startuje v Česku, cena začíná na 149 Kč

To ale není jediná změna. Vývojáři si pohráli s možnostmi a zakomponovali i příkazy. Můžete tak vyslovit například „Play latest Avengers trailer“ a místo zobrazení výsledků se ihned začne přehrávat kýžené video. Jak uvádí web Android police, je možné použít několik podobných příkazů, kde nemusíte vyslovit přímo název videa.

Původní vs. nové rozhraní

Systém byl zřejmě obohacen o funkce z asistenta, takže aplikace obsahuje pokročilejší vyhledávání s příkazy. Bohužel se nám zatím nepodařilo aktivovat tento systém na mobilním telefonu, který je v češtině. Je docela možné, že se funkce zatím pomalinku rozšiřuje a časem možná bude dostupná i pro češtinu. Novinka je dostupná v aplikaci ve verzi 14.20.54, případně si můžete stáhnout instalační APK balíček.

logo-app YouTube Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim