reklama

Souboj chytrých reproduktorů, o HomePod není zájem

Souboj chytrých reproduktorů, o HomePod není zájem
2019-05-26T10:06:19+01:00
• 26. 5. 2019
1

Až do konce loňského roku se nejvíce chytrých reproduktorů prodalo na území USA. Poměrně dlouhou dobu tento trh vládl ostatním zemím, dokonce předčil i zaslíbenou Čínu. Ovšem podle analytické společnosti Canalys se v prvním čtvrtletí letošního roku vše dramaticky změnilo. 

HomePod si sám vytvořil specifický trh

To v praxi znamená, že Čína nyní představuje více než polovinu celosvětového trhu, tedy alespoň co se prodejů chytrých reproduktorů týká. Celkový podíl Číny činí 51 %, přičemž podíl USA poklesl z 44 na pouhých 24 %.

Pamatujete si ještě na HomePod? To je ten chytrý reproduktor, který Apple představil s obrovským nadšením a velkou budoucností. No a právě ten se vůbec neprodává. Jeho podíl na trhu činí pouhých 4,1 %. Je třeba ale podotknout, že Apple tlačí na skvělý audio výstup, tudíž si vytváří tak trochu specifický trh.

Jen pro představu. Takový konkurenční Amazon dokázal zaujmout podíl v podobě 22,1 %. Amazon těží u svých reproduktorů výhradně z nízké ceny. Na druhém místě se pak umístil Google, který dokázal zaujmout 16,8 % trhu.

Válka na čínském trhu nabrala nečekané obrátky

Konkurenční prostředí se na čínském trhu výrazně posunulo. Na trh se totiž dostal zcela nový hráč Baidu. Tato společnost měla ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku poměrně slušné výsledky. Navíc získala exkluzivní smlouvu s CCTV, což je národní televizní kanál. 

Apple se tak musel rozhodnout, zda i nadále bude prodávat své chytré reproduktory za stávající cenu či udělá razantní krok. Nakonec se jen přeci rozhodl snížit ceny, a to z 349 dolarů na 299 dolarů. 

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Entony Boos

26. 5. 2019, 11:15
Apple aplikace

Jako uživatel jabka sem stejnak sáhl po reproduktoru od Google, cena jabka mi přijde nesmysla úplně ….

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim