reklama

Chrome Beta 75 – finalizace tmavého režimu a další změny

Chrome Beta 75 – finalizace tmavého režimu a další změny
2019-05-06T06:59:35+02:00
• 6. 5. 2019

Zdroj: Google

3

Google pokračuje s přípravami tmavého režimu v Androidu Q, ale vzhledem k tomu, že spousta aplikací byla osamostatněna, musí je připravovat odděleně na tuto změnu. Nebylo by to tiž příliš vhodné, kdyby systém měl tmavý režim a ostatní aplikace Googlu ne. Za poslední dobu se dějí změny u webového prohlížeče Chrome, kde je již v rámci experimentálních možností k dispozici tmavý režim. Nyní přichází do beta verze Chromu, konkrétně se jedná o 75.

Chrome a tmavý režim

Zatímco stabilní varianta vyžaduje povolení experimentálního nastavení, tak Chrome Beta již obsahuje tmavý režim bez jakékoliv nutnosti aktivace. To ale není jediná novinka. Nastavení bylo rozšíření. Původně bylo možné jen zapnout tmavý vzhled, ale nově jsou zde tři možnosti. Samozřejmě tmavé a světlé téma, a pak se ještě nabízí volba podle nastavení systému. K aktivaci tedy dojde, pokud třeba bude aktivní noční režim nebo úsporný.

Nejde ale jen o změnu nastavení. Jde pozorovat, že Google již ladí některé nedostatky z testování a vývoje. Kupříkladu popisky jednotlivých karet jsou již ve světlé barvě. Toho si můžete všimnout na snímcích níže, kde vlevo je původní verze a vpravo již Chrome Beta 75.

Mezi dalšími novinkami je například rozšíření rozhraní pro sdílení. Zatímco nyní můžete sdílet webové adresy a text s jinými aplikace, tak Chrome Beta 75 již nabízí možnost sdílení i souborů, například obrázků do jiných aplikací. V budoucnu by se mělo toto rozhraní vylepšit i pro webové aplikace. Ty například stále nemohou obdržet soubor skrze sdílení do nich.

Nová verze obsahuje další novinky, ale ty jsou spíše pro vývojáře webových stránek a aplikací. Více se dočtete na oficiálním blogu, kde jsou uvedeny další změny. Pokud aktualizaci nemáte k dispozici, můžete si stáhnout instalační APK balíček.

logo-app Chrome Beta Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Suský

6. 5. 2019, 11:16

Taky tu možnost v nastavení nemám.

Vis Maior

6. 5. 2019, 14:01

Ono to tak u Google někdy bývá. Něco pustí a za „hodinu“ to na serveru zase vypnou. Něco podobného jsme už tady s Přemkem řešili

Vis Maior

6. 5. 2019, 8:03

Přemku, ať se dívám jak se dívám ta možnost v nastavení není. Stále se musí přes chrome flags

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim