reklama

Bývalý vývojář Applu vynalezl (r)evoluční uživatelské rozhraní

Bývalý vývojář Applu vynalezl (r)evoluční uživatelské rozhraní
2019-05-20T17:09:41+02:00
• 21. 5. 2019

Jeden z bývalých inženýrů americké společnosti s logem nakousnutého jablka, jenž například pracoval pro zesnulého Steva Jobse, či dokonce aktuálního jednatele Applu Tima Cooka, nedávno na internetu představil svou zbrusu novou platformu.

Revoluční uživatelské rozhraní?

Jedná se o platformu pod názvem Project Erasmus. Velice ve stručnosti jde o zajímavou implementaci UI. Toto uživatelské rozhraní pak využívá světlo z daného prostředí k zobrazení prvků na displeji telefonu. 

Jak by řekl Steve Jobs, je to velmi cool funkce. Dokáže totiž uživatelské rozhraní přizpůsobit okolnímu osvětlení. Na základě toho se pak mění různé prvky, které vypadají jako 3D. Jak popisuje sám vývojář, „přizpůsobené prvky vypadají tak reálně, že si vaše hlava myslí, že na ně skutečně saháte“.

Je třeba podotknout, že se jedná o poměrně složitou fyzikální technologii, který ke své činnosti používá jen objektiv v podobě rybího oka. Tento typ čočky dokáže lépe zachytit okolní osvětlení. Jak vlastně celá technologie funguje, si můžete prohlédnout na přiloženém videu. 

Zdroj: idropnews.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim