reklama

HTC konečně přestalo krvácet peníze, telefony za to ale nemůžou

HTC konečně přestalo krvácet peníze, telefony za to ale nemůžou
2019-04-09T15:10:41+02:00
• 9. 4. 2019

Již nějakou dobu se společnost HTC potýkala s finančními neduhy. Kdysi masivní firma s obrovskými hity teď strádá. Její poslední modely už nevidí takový zájem jako kdysi velmi populární HD2 a HD7. Ani takové novinky jako „smart hub“ už nikoho příliš nezaujaly. Ovšem teď to vypadá, že se bude blýskat na lepší časy. Sice ve vzdálené budoucnosti, ale bude.

Peněžní krveprolití ustoupilo?

Po posledním finančním masakru se firmě podařil úžasný kousek. Ne sice tak úžasný jak v porovnání s Applem nebo Samsungem, ale pro HTC je to úspěch. Firma totiž v březnu vykázala 42 miliónů dolarů v příjmech. Znamenalo by to tedy, že firma přestala ztrácet peníze a konečně se možná bude moci zase postavit na nohy. Koneckonců, je to o 110 % vyšší výnos než katastrofální výsledek z února. Ovšem než to někteří nazvou znovuzrozením společnosti, je dobré podotknout, že oproti březnu 2018 je to stále 53% pokles v příjmech.

Co je ovšem poněkud rána pro fandy smartphonů od HTC, je důvod těchto zisků. Podle současných údajů je největším ziskem pro HTC prodej jejich virtuálních headsetů, a ty nechávají své mobilní bratry daleko v prachu. Není se ovšem čemu divit, vzhledem ke stáří systému na U11, U11+ a U12. Dokonce i HTC Exodus, který se jako lidový telefon opravdu neprojevil, je nyní dostupný za klasickou měnu, a ne jen za původně plánované kryptoměny.

I tak je to ale pro společnost dobrá zpráva. Pokud se HTC začne na trhu s virtuálními headsety opravdu dařit, je možné, že uvidíme také návrat úspěchu mobilní divize. To ale nebude záležet jen na finanční situaci HTC, nýbrž také na nových inovacích a funkcích, které do svých telefonů zakomponují. Ostatně samotný problém se současným finančním úpadkem společnosti je úzce spojen s propady její mobilní divize, respektive konkurenceschopností.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Hubka

Student IT, notorický hráč her jak na počítači tak na mobilu, nadšenec do mobilních aplikací a fanoušek seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat