reklama

Google Currents je původní Google+, ale jen pro firmy

Google Currents je původní Google+, ale jen pro firmy
2019-04-10T21:06:24+01:00
• 11. 4. 2019

Zdroj: Google

1

V tomto měsíci jsme se museli rozloučit se sociální sítí Google+, tedy aspoň s běžnou verzí pro veřejnost. Bylo známo, že tato síť bude žít nadále, ale jen jako produkt pro firmy. Ani jsme neočekávali, že by v dohledné době mohlo dojít k nějaké významné změně, ale pletli jsme se. Google představil novou verzi, která přináší poměrně zásadní novinky.

Sociální síť Google+ umřela

Nově jako Google Currents

Google se rozhodl pro přejmenování této sociální sítě. Google+ se změní na Google Currents. Pokud se zajímáte o Google služby, možná je vám název povědomý. Ještě před několika lety byla dostupná aplikace Google Currents soustřeďující aktuality a zprávy. Ta se nově jmenuje Google News, takže název jako takový byl volný k použití. Google díky tomu nemusel hledat nové pojmenování. Zároveň tak dává definitivní sbohem původnímu Google+.

Změna názvu není jedinou novinkou. Design prošel obměnou, přičemž je vše světlejší, tedy bělejší. Google již nyní ukazuje, že zde bude lepší propojení s dalšími službami, přičemž základ zůstává stejný. Kupříkladu příspěvky jsou řazeny podle relevance, byť lze u některých zvýšit prioritu. Lze sledovat hashtagy nebo komunikovat v komunitách. Vše je více cíleno na vytvoření sociální sítě pro firmy.

V tuto chvíli je Google Currents jen pro beta testery. Pokud by nějaká společnost nebo majitel G Suite účtu vyzkoušet novinku, musí o to požádat na e-mailové adrese CurrentsBeta@google.com.

Zdroje: 9to5google.com, gsuite.google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Pavel Moravec

11. 4. 2019, 18:33
Android aplikace

nechápu smysl sociální sítě pro firmy. to jako že si firma založí sic. síť a pak do ní nachází své zaměstnance ? nebo budou firmy komunikovat mezi sebou? proč, k čemu to bude pak dobré

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim