reklama

Apple je konečně schopen zahájit vývoj 5nanometrového procesoru

Apple je konečně schopen zahájit vývoj 5nanometrového procesoru
2019-04-11T09:39:51+01:00
• 11. 4. 2019
9

Podle nejnovějších informací se zdá, že výrobce procesorů TSMC je na velmi dobré cestě k vytvoření 5nanometrového procesoru. Ten by se pak měl objevit v novém iPhonu, ovšem až v roce 2020. 

O této skutečnosti jsem vás ale informovali již dříve, respektive jsme vydali článek, ve kterém jsme uvedli, že společnost TSMC má v plánu vytvořit procesor 5nanometrovou výrobní technologií. V té době jsme však nevěděli, kdy bychom se takového procesoru mohli dočkat. 

Apple může s vývojem konečně začít

Dle zahraničního serveru DigiTimes je návrhová infrastruktura zcela kompletní, což umožňuje klientům, jako je například Apple, začít pracovat na svých čipových návrzích pomocí 5nanometrového procesu. 

Kromě toho, že 5nanometrový procesor nabídne větší výkon a lepší práci s baterií, nabídne také podporu 5G sítí a umělou inteligenci. Ve finále má být právě tento procesor průkopníkem těchto technologií. Je také nutné poznamenat, že právě TSMC je dlouhodobým dodavatelem procesorů společnosti Apple. Společnost s logem nakousnutého jablka díky těmto čipům jednoznačně poráží svou jihokorejskou konkurenci. 

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Renda Kuba

15. 4. 2019, 21:33

Nadpis je matoucí a jak píšete TSCM to ma teprve v plánu to však neznamená že už to vyrábí takže nikdo tady jednoznačně nikoho neporazil.A pokud to Apple chce dat do telefonu 2020 tak kdoví kde uz bude Samsung a ostatní.

Jan Pouza

15. 4. 2019, 16:45

Prave, protoze jsem drzel S9, tak vim, ze bych mel radeji mel 3 roky stary iPhone. S9 neumela ani plynule projizdet mezi ikonami a to byla v obchode ty papirovy draku. Mozna i proto se nova S9 po jednom roce prodava za polovinu. A tomu se rika dobry kup, ikdyz neni to jen o cene. iPhone muzu pouzivat roky bez toho, aby se mi zpomalil na uroven tveho noveho Samsungu :D A ten uzivatelsky komfort, to je neco, co zapskly nalepkovac jako ty mozna nikdy nepozna a z toho mam faaaakt radost.

Richard Fabián

11. 4. 2019, 20:16
Android aplikace

a v čem poráží konkurenci? v papírových číslech? To je tak jediné v čem má navrch. Kdyby jen zakryté iovce někdy vyzkoušely S9 nebo S10 s novým UI na androidu 9 pak by viděly, ale i tak by stejně remcaly

Pan redaktor je zřejmě nezaujatý když vyplodí takový článek plný bludů a dost zavádějících informacích. Spíš by sedělo že TSMC je schopno vyrábět 5nm „čipy“. Ale když jste schopni napsat že Apple vyrábí nejlepší čip na světě. A hlavně že poráží jihokorejskou konkurenci protože kdyby ne tak by si pisálek hodil mašli :D

Martin Jeřábek

11. 4. 2019, 16:58

Ale vývoj dělá TSMC ne Apple božinku to je fakt nadpis 😂 Apple skoro nic nedělá, vše dělá TSMC.

Apple, pekne blby nazov clanku!!!!!! Kedy Apple Sam nieco vyvinul???????? Prestante klamat!!!!!

Přemysl Vaculík

VIP 11. 4. 2019, 16:24

TSMC stojí za vývojem výrobní technologie, Apple si navrhuje vlastní čipy.

Martin Jeřábek

11. 4. 2019, 10:53

Proč píšete apple když to dělá vše TSMC? :D

Přemysl Vaculík

VIP 11. 4. 2019, 16:24

TSMC stojí za vývojem výrobní technologie, Apple si navrhuje vlastní čipy.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim