reklama

Apple Watch a AirPods budou průkopníky ve zdravotnictví

Apple Watch a AirPods budou průkopníky ve zdravotnictví
2019-03-15T11:29:14+02:00
• 15. 3. 2019
1

Generální ředitel společnosti Apple, Tim Cook, na začátku letošního roku prohlásil, že právě zdraví bude kategorie, ve které bude mít americká společnost největší přínos pro lidstvo. Dle analytické společnosti bude Apple vydělávat velké peníze právě díky Apple Watch a AirPods. 

Apple Watch a AirPods mohou být klíčem

V USA představuje zdravotní péče zhruba 18 % hrubého domácího produktu (HDP). Ovšem způsob, jakým vše platí, do značné míry omezil dopad technologií v daném odvětví. Je tomu tak výhradně proto, že vláda a soukromníci mají velkou motivaci ušetřit každý cent. 

Pak tu jsou lékaři a jiní poskytovatelé lékařských služeb, kteří jsou placeni měsíčně, aby se dokázali postarat o zdraví pacientů. A právě lékaři by mohli platit za spotřební techniku, který by mohla ovlivnit chování či poskytnout včasná varování, čímž by došlo k ušetření peněz. 

Zde by mohly do značné míry pomoci produkty s logem nakousnutého jablka. Dle analytické společnosti by Apple mohl do svých chytrých hodinek implementovat více prvků pro monitorování zdraví, jako je monitorování krevního tlačku a hydratace. Díky tomu by se z Apple Watch stal mnohem atraktivnější produkt pro poskytovatele zdravotní péče. 

Ovšem i zde by mohly AirPods nabídnout velký přínos. Bezdrátová sluchátka by totiž mohla nabízet podobné funkce, což z nich činí nákladově efektivnější způsob monitorování pacientů. Podle odhadů by již v příštích pěti letech mohly tyto produkty zaujmout 8 % všech prodejů pro lékařské potřeby. 

Kromě toho by Apple mohl poskytovat údaje o zdravotním stavu pacientů lékařům. V tomto případě by vše fungovalo tak, že by uživatel vlastnil Apple Watch, které by shromažďovaly veškeré informace o jeho zdraví. Lékař by pak Applu platil měsíční poplatek za uživatele (kolem 10 dolarů), díky čemuž by mohl získat přístup ke zdravotním informacím. Z dlouhodobého hlediska by tento proces ušetřil mnoho peněz a čas. 

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Ondřej Láznička

15. 3. 2019, 11:39
Apple aplikace

Offtopic ale moc nefunguje predplatne v aplikaci pro ios. Reklamy zde mam porad i po zaplaceni

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim