reklama

HomePod 2 by mohl nabídnout Face ID a speciální LED diody

HomePod 2 by mohl nabídnout Face ID a speciální LED diody
2019-02-09T08:02:40+02:00
• 9. 2. 2019

O novém chytrém reproduktoru od společnosti Apple, tedy HomePod 2, toho moc zatím nevíme. Nedávno se však na internetu objevil poměrně zajímavý patent, který naznačuje, že právě druhá generace tohoto reproduktoru by se mohla dočkat podpory Face ID. 

HomePod 2 nabídne skvělé vychytávky

Dle podaného patentu by mohl být HomePod 2 schopen identifikovat uživatele na základě obličeje, přičemž by měl dokázat také měřit vzdálenost uživatele – tj. ve vztahu k reproduktoru. Apple samozřejmě příchod druhé generace svého reproduktoru nikde nezmínil. 

Bloomberg však avizoval, že by k uvolnění mělo dojít již v průběhu začátku letošního roku. Face ID by v tomto případě přineslo další úroveň zabezpečení, čímž by reproduktor mohla využívat pouhá hrstka lidí. 

Pokud by navíc byl reproduktor daleko od majitele, mohl by jej ovládat například pomocí tleskutní. Dle patentu by kromě Face ID měl HomePod 2 nabídnout také speciální LED diody, které budou implementovány do speciální tkaniny. Díky těmto diodám bude reproduktor uživatele upozorňovat na následující akci.

Kromě toho by tyto LED diody mohly být použity pro alfanumerické znaky, což by znamenalo, že bychom se mohli dočkat podpory v podobě zobrazení hodin přes tkaninu (= materiál, kterým je HomePod obalen). 

Zdroj: techradar.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim