reklama

Spotify vám brzy umožní zablokovat interpreta a jeho skladby

Spotify vám brzy umožní zablokovat interpreta a jeho skladby
2019-01-22T12:37:40+02:00
• 22. 1. 2019
6

Spotify je na trhu s hudebním průmyslem absolutní jedničkou, a to už pěknou řadu let. Právě tato společnost nastartovala trend v podobě streamování hudby. Během dvou až tří let se tento průmysl skutečně rozrostl do takových výšin, že se v tomto segmentu začal pohybovat i Apple a další společnosti.

A právě Spotify chystá další zajímavou funkci. Jednoduše řečeno budete moci jediným tlačítkem odebrat umělce, respektive jej zablokujete. Pokud tedy nebudete chtít daného umělce ve svých výběrech vídat, jednoduše ho zablokujete.

Spotify chystá funkci pro zablokování umělců

V současné chvíli se zdá, že funkce bude k dispozici pouze pro mobilní iOS aplikaci. Novinku dokonce měl možnost otestovat i zahraniční server The Verge. Ten prohlásil, že „funkce jednoduše umožňuje zablokovat přehrávání celého interpreta, tudíž skladby od vybraného umělce nebudou nikdy automaticky přehrávány z knihovny, seznamu skladeb a podobně.“

Hlavním důvodem, proč se Spotify rozhodlo tuto funkci začít testovat, je, že se na internetu objevil dokument o obvinění ze sexuálního násilií a zneužívání zpěváka R. Kellyho. Spotify se na základě tohoto dokumentu rozhodlo interpreta odstranit ze svých playlistů. Jak jsme uvedli již v úvodu článku, funkce je stále ve fázi testování. Veřejnosti bude zpřístupněna v nebližších dnech až týdnech.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Vis Maior

22. 1. 2019, 15:25

Kdybych měl z dnešních umělců blokovat ty, kteří se nelíbí, zůstalo by Spotify asi prázdné

Sepp Winkler

22. 1. 2019, 13:38

Mám za to, že takáto služba snáď umožňuje zablokovať interpreta nielen z etických dôvodov, ako tento, ale snáď aj preto, že sa mi napríklad nepáči. Alebo v aktuálnom stave musím počúvať niečo, čo mi vyberie Spotify, alebo nejaká AI?!?

Přemysl Vaculík

VIP 22. 1. 2019, 14:20

Tady je ale řešeno, že to byl zřejmě jeden z důvodů. Díky tomu nyní budete moci blokovat ty, kteří se vám nelíbí.

Sepp Winkler

22. 1. 2019, 14:59

Znamená to teda, že do príchodu tejto funkcie nemám možnosť filtrovať interpretov, ktorí sa mi nepáčia?

Erik Bezeréti

VIP 22. 1. 2019, 15:49
Android aplikace

Samozřejmě, že máte. Můžete poslouchat alba umělců, které preferujete nebo si vytvářet vlastní playlisty. Než začnete službu kritizovat, nejprve ji vyzkoušejte nebo si o ni něco zjistěte.

Sepp Winkler

23. 1. 2019, 14:56

Ale ja ju vôbec nekritizujem. Jednoducho sa pýtam na niečo, čo ma zaujíma. Jedna vec je vybrať si umelca iná vec je vybrať si žáner a v ňom nejakého umelca odfiltrovať. Keď nerozumiete otázke, tak si ju najskôr znovu prečítajte, kým sa začnete navážať „múdrymi“ radami ;)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim