reklama

Sennheiser představil soundbar Ambeo za 65 000 Kč CES

Sennheiser představil soundbar Ambeo za 65 000 Kč [CES]
2019-01-10T18:59:29+01:00
• 10. 1. 2019
1

Na aktuálním veletrhu CES v Las Vegas se objevují nejrůznější novinky a jednou z nich je i soundbar Sennheiser Ambeo. Je pravdou, že byl prvně k vidění v podobě prototypu na veletrhu IFA v roce 2018, ale až nyní se představuje i cenou. Na český trh se novinka dostane v květnu za cenu 65 000 Kč.

Sennheiser Ambeo

Tento soundbar se pyšní 13 reproduktory a má ambice nahradit kompletní sestavu nejen pro domácí kino. Výrobce uvádí, že všechny reproduktory dokáží vytvořit virtuální dojem 10 samostatných „repráků“ v prostoru. Kromě toho výrobce vyzdvihuje rozsah 30 Hz – 20 000 Hz, díky čemu není potřeba dokoupit subwoofer. Soundbar si poradí se zvukovými formáty Dolby Atmos, DTS:X a MPEG-H.

Je evidentní, že se jedná spíše o hračku pro domácí kina a zejména pro ty, co nechtějí mít po celé místnosti reproduktory. Ambeo ale disponuje širokou konektivitou – HDMI s podporou eARC a CEC, tři samostatné HDMI vstupy, analogový vstup RCA a vše je podpořeno Bluetooth a Google Chromecast. Právě poslední dvě zmíněné technologie vybízejí i k propojení s mobilním telefonem.

Do Sennheiser Ambeo budete moci vysílat i z mobilního telefonu, přičemž technologie Upmix dokáže z běžného stereo zvuku vytvořit prostorový zvuk. Je jasné, že s cenou 65 000 Kč se nejedná o další reproduktor pro poslech zvuku, ale na druhou stranu dokáže nalákat na kompaktnější provedení a široký zvukový výstup.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

MartinVavra

10. 1. 2019, 20:04

Soundbaru co umi chromecast je opravdu malo.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim