reklama

Google Mapy budou varovat před rychlostním radarem

Google Mapy budou varovat před rychlostním radarem
2019-01-18T12:40:13+00:00
• 18. 1. 2019
Thumbnail6

Mobilní aplikaci Waze vám snad nemusíme ani představovat. Všichni totiž moc dobře víme, že hlavní odlišností Wazu od komerčních produktů je tvorba mapových podkladů samotnými uživateli stejně jako aktivní přispívání k situaci na silnicích, kdy systém Waze automaticky sbírá data o hustotě provozu a zároveň umožňuje uživatelům aktivně hlásit komplikace v dopravě. 

Díky široké uživatelské základně a komunitě nadšenců obsahuje aplikace Waze nově vznikající silnice a informace o uzavírkách na stávajících silnicích často od prvního dne vzniku dané situace, čímž překonává řadu placených navigačních systémů.

Než budeme pokračovat dále, společnost Google vlastní mobilní aplikaci od roku 2013, kdy ji od tvůrců Wazu odkoupila. Je tedy zajímavé, že hlavní konkurenční aplikace Google Maps v mnohém zaostává. 

Google Mapy se dočkávají další funkce

Uživatelé nejčastěji poukazují na nedostatečné informace, které aplikace Google Mapy nabízí. Nedávno se ale Google dočkal pozitivních reakcí, neboť své mapy obohatil o funkce informující o stavu dopravy. Google Mapy tak dokáží uživatele varovat před nehodami, či dokonce navigovat rychlejšími trasami. 

Další novinkou, kterou si Google pro uživatele připravuje, je funkce, pomocí které zjistíte, zda se po vaší trase nachází radar, či nikoliv. Varování před radary bude k dispozici nejen při detailním prohlížení trasy, ale také při jízdě samotné. Podle zahraničního serveru AndroidPolice je jen otázkou času, kdy se novinka dostane mezi širokou veřejnost.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | bývalý student IT | velký milovník a zároveň kritik Applu | milovník dýmek

Komentáře

Tomáš KAVA

19. 1. 2019, 22:15

Jezdím za prací na kamion do poměrně přísného Německa. Oni mají jak stacionární radary na rychlost či průjezd na červenou, tak mobilní radary na nožičkách napájené z nastartovaného auta stojícího poblíž a na ty mají řidiči v telefonech aplikaci, která je upozorní, ale na tajná auta s radarem za jízdy se dá nalítnout zřídkakdy. Vyzdvihuji model z Anglie, kde NENÍ účelem někoho nachytat ale DOCÍLIT bezpečnosti, radary jsou extrémně žlutě označené, navíc kamery měřící průměrnou rychlost na které se opravdu NIKDO nemůže vymlouvat že je přehlédl, zamezí nebezpečné jízdě, za 3 roky v Irských službách mezi IRL – UK jsem JEDNOU!!! viděl jet nějakého blázna . Jinak PROVOZ na Google maps je pro mě jako řidiče kamionu zkreslený, už jsem si zvykl že to co ukazuje mapa se týká spíše osobní dopravy než té nákladní…

informace o pevných radarech jsou i dnes

Sepp Winkler

18. 1. 2019, 14:45

Nevidím iný zmysel, ako napomáhanie k porušovaniu dopravných predpisov. Aha, jasné pre hrubokrkého magora alebo razmaznaného synáčika je dôležité vedieť, kde je radar, aby mohol pred ním spomaliť a potom pokračovať v jazde osemdesiatkou po meste. Všetci, ktorí nadšene tlieskate: Kaď vám podobný d3bil zrazí rodinného príslušníka, viete, čomu ste tlieskali. Nechápem zmysel kontroly, ktorá je oznámená a nie námatková…

Tomáš Provinský

18. 1. 2019, 14:24

Obyčejná navigace za 2t. možná ukazuje stacionární radary, ukazuje ale i trojnožku s kterou si policie stoupla za křoví před 5 minutami? A navíc je Waze zdarma.

Petr Veronetta

18. 1. 2019, 13:42

Ja mám obyčejnou navigaci za 2000,-Kč. a radary mi to hlásí taky

Eva Bobík (Eve)

18. 1. 2019, 13:25
Android aplikace

super

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit