reklama

Google Lens oficiálně míří na iOS do aplikace Google

Google Lens oficiálně míří na iOS do aplikace Google
2018-12-12T07:44:43+01:00
• 12. 12. 2018

Google Lens je služba, která nabízí možnost identifikování objektů pomocí pokročilých algoritmů a umělé inteligence. Do této chvíle se jednalo jen o součást asistenta nebo samotné aplikace Google Fotky.

Google Lens konečně také na iOS

Nyní již konečně nemusíte spouštět aplikaci Google Fotky, tedy pokud chcete na svém iPhonu spustit funkci Lens. Americká společnost Google totiž nyní rozšířila tuto funkci také do své mobilní aplikace Google pro iOS. Pokud tedy nyní v aplikaci Google klepnete na ikonu symbolizující Lens, která se nachází na vyhledávacím panelu, budete ihned moci začít používat AI funkce. Po aktivování této možnosti stačí zamířit na jakýkoliv objekt a vyfotit. Následně můžete označit prvky a Google se pokusí najít relevantní zdroje. Asi netřeba připomínat, že je zde nutné připojení k internetu.

V průběhu psaní tohoto článku byla funkce teprve nasazována. Jestliže nemáte novou aktualizaci k dispozici, nezoufejte. V průběhu několika hodin, maximálně dnů, dorazí.

Google Lens stručně a jasně

Google Lens je technologie, díky které můžete nechat obrázek nebo fotografii analyzovat, na což jsou vám nabídnuty výsledky. Zde se využívají pokročilé algoritmy, díky kterým mohou být rozpoznány nejrůznější objekty, rostliny nebo i text na nějakém předmětu. Sice si tato technologie neporadí s čímkoliv, ale postupem času se vylepšuje.

logo-app Google Developer Zdarma iOS

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim