reklama

Gartner předpovídá celosvětový růst u nositelných zařízení

Gartner předpovídá celosvětový růst u nositelných zařízení
2018-12-05T11:00:28+01:00
• 5. 12. 2018

Nejnovější analýza trhu s nositelnými zařízeními od společnosti Gartner předpovídá velmi silné následující 4 roky s tím, že rok 2022 bude pro výrobce znamenat úplný vrchol. Podle americké firmy už v příštím roce dojde k navýšení dodávek o necelých 26 % a k tomuto výsledku mají dohromady přispět chytré hodinky, sportovní hodinky, fitness náramky, chytré oblečení, tzv. ear-worn (sluchátka s integrovaným mikrofonem) a head-mounted display (chytré brýle ve stylu Gear VR).

Apple drží laťku

Uživatelé v roce 2019 údajně vynaloží 42 miliard dolarů za nákupy tzv. wearable zařízení a z toho 16,2 miliardy dolarů bude za chytré hodinky. V současné době je průměrná cena držena díky stabilní ceně Apple Watch. Nicméně jejich průměrná cena bude postupně klesat z nynějších 221,99 dolarů (2018) na 210 dolarů (2022). Vina je připisována pomalu klesající ceně dílů a čím dál menším cenám v základní třídě.

Firma Gartner vidí největší potenciál růstu v zařízeních jako Apple AirPods či Samsung IconX, protože zřejmě sníží závislost na chytrém telefonu a některé úkony půjdou dělat bez nich. I proto „ear-worn“ zařízení v roce 2022 budou těmi nejrozšířenějšími. Třetím velkým hráčem se stanou „head-mounted“ displeje, kde hlavní slovo pravděpodobně získá trojice v podobě Apple, Huawei, Samsung.

Zdroje: gartner.com, phonearena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim