reklama

Chrome testuje nového správce hesel Android

Chrome testuje nového správce hesel [Android]
2018-12-19T18:43:57+01:00
• 19. 12. 2018

Mobilní webový prohlížeč Chrome se dočkal další novinky, byť v rámci testování. Pakliže ve stabilní verzi chcete spravovat uživatelská jména a hesla jednotlivých stránek, setkáte se s poměrně starším vzhledem. Google ale pomalinku nasazuje nový Material Design, což se dotklo právě i tohoto správce hesel.

Nový správce hesel

V rámci Chrome Dev (Developer) a Chrome Canary je k dispozici nový vzhled správce hesel. Pokud používáte tyto verze, je možné, že již nyní máte novou podobu k dispozici. Jestli máte k dispozici stále původní design můžete vyzkoušet skrze experimentální nastavení (chrome://flags) aktivovat položku google-password-manager. Po restartování budete mít k dispozici nový vzhled v nastavení pod položkou hesla.

 

Aktuální vs. testovací verze

Může se vám zdát, že je vše jen o designu, ale vývojáři zapracovali i na uživatelské zkušenosti. Nejenže je nastavení přesunuto na jinou obrazovku, ale i samotný náhled hesla doznal změn. Ve starší verzi, když chcete zobrazit heslo, jste přesměrováni na webovou stránku Google účtu. V nové verzi nic takového není a vše je integrováno přímo do nastavení. Kromě toho je využito i biometrického zabezpečení (případně jiného způsobu zámku mobilního telefonu) k zobrazení hesla.

správce hesel

Aktuální vs. testovací verze

Zatím není jasné, kdy se novinka objeví ve stabilní verzi. V tuto chvíli je dostupná jen v nestabilních variantách webového prohlížeče Chrome pro Android.

logo-app Chrome Canary (nestabilní) Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Chrome Dev Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim