reklama

Apple vydal iOS 12.1.1, přináší 3D Touch funkce pro iPhone XR

Apple vydal iOS 12.1.1, přináší 3D Touch funkce pro iPhone XR
2018-12-06T09:29:11+01:00
• 6. 12. 2018

Společnost Apple zveřejnila zcela novou aktualizaci pro mobilní operační systém iOS 12. Nyní si tak můžete nainstalovat novinku v podobě iOS 12.1.1, a to jak pro iPhone, tak také iPad. Dle přiložených poznámek nová aktualizace přináší vylepšené funkce pro FaceTime, Haptic Touch na iPhonu XR a další. 

Konec konců Apple vydal také nové systémy tvOS 12.1.1, macOS Mojave 10.14.2 a HomePod 12.1.1. Pojďme se ale nyní podívat na iOS 12.1.1 trochu podrobněji. 

iOS 12.1.1 přináší 3D Touch funkce

Nové iOS 12.1.1 přináší vylepšené uživatelské rozhraní služby FaceTime, které usnadňuje přepínání mezi předním a zadním fotoaparátem přímo během hovoru. Uživatelé mohou také skrze FaceTime vytvořit Live Photos.

Majitelé iPhonu XR se místo 3D Touch dočkali pouze Haptic Touch. Ve své podstatě pouze simuluje stisknutí, a to tím, že při delším přidržením na displeji získáte haptickou zpětnou vazbu. Některé funkce 3D Touch, jako je například Peek & Pop, na iPhonu XR nejsou k dispozici. Principem se tyto funkce vyvolají na základě úrovně tlaku. Bohužel ale v případě modelu XR, nová technologie Haptic Touch těmito možnostmi nedisponuje. Vše ale vyřešila nová aktualizace iOS 12.1.1.

V oznamovacím centru nyní můžete funkce Peek & Pop a další vyvolat dlouhým stisknutím. Jednoduše řečeno dostal iPhone XR v iOS 12.1.1 možnost rozšířených notifikací, a to skrze Haptic Touch.

  • Náhledy oznámení pomocí „haptického“ dotyku na iPhonu XR
  • Dvě SIM s použitím modulu eSIM pro více operátorů na iPhonech XR, XS a XS Max
  • Přepínání mezi předním a zadním fotoaparátem při hovoru FaceTime jediným klepnutím
  • Pořizování snímků Live Photo při dvoustranných hovorech FaceTime

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim