Apple obchází čínský zákaz velmi jednoduchým způsobem

Apple obchází čínský zákaz velmi jednoduchým způsobem
2018-12-16T15:39:49+02:00
• 16. 12. 2018
2

Když se čínský soud rozhodl vyhovět společnost Qualcomm na úkor Applu, rozjela se na internetu slušná diskuze. Apple kvůli tomu rozhodnutí nesmí na území Číny prodávat své mobilní telefony – od iPhone 6s až po iPhone X. 

Apple ví, jak obejít čínský zákaz

Není žádným tajemstvím, že právě Čína je pro společnost s logem nakousnutého jablka nesmírně důležitým trhem. Apple by kvůli tomuto zákazu přišel o pěknou sumu peněz – v podobě několika milionů dolarů denně. Společnost Apple se tedy snaží jakýmkoliv způsobem přijít na cestu, kterou by celý zákaz čínského soudu obešel. Nyní se zdá, že takové řešení skutečně našel. 

Apple údajně porušil hned celou řadu patentů společnosti Qualcomm, a to ve starších operačních systémech iOS. Letošní modely však patentové dokumenty neporušují, proto se zákaz týká pouze starších generací. 

Jablečný technologický gigant se tak rozhodl, že začátkem příštího týdne vydá speciální instalační balíček, jenž veškeré problémy s patenty eliminuje. Podle zahraničního serveru engadget se však jedná pouze o drobné změny, tudíž se žádné dramatické zásahy neodehrají. 

V současné chvíli je velkou otázkou, zda tento krok Applu skutečně pomůže. Pokud ano, bude si moci oddychnout, neboť nepřijde o miliony dolarů denně. 

Zdroj: engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Cinania im to za toto este osolia

Martin Jeřábek

VIP 16. 12. 2018, 16:21

Ono se jim to vše vymstí :D již brzy.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat