Huawei vydal aplikaci na sken 3D objektů pro Mate 20 Pro

Huawei vydal aplikaci na sken 3D objektů pro Mate 20 Pro
2018-11-19T21:50:24+02:00
• 19. 11. 2018
1

Při představení modelu Mate 20 Pro (recenze) nám Huawei přímo na pódiu v Londýně ukazoval jednu funkci, která až do dnešního dne nebyla k dispozici. Ta je od nynějška konečně dostupná v rámci samostatné aplikace. Jedná se o 3D skenování vašich plyšáků a jejich následnou možnost je rozpohybovat.

3D Live Maker

Tuto funkcionalitu integruje aplikace s názvem 3D Live Maker a je dostupná ke stažení v Huawei App Gallery. Po stažení a prvním spuštění aplikace máte k dispozici hned dva plyšáky. Ty můžete hned zobrazit ve virtuální realitě a různě je rozpohybovat. Při tom je lze fotit a natáčet. Zajímavější možností je poté sken vlastního plyšáka, což jsme hned na redakčním Mate 20 Pro vyzkoušeli.

   3D Live Maker

Pro vytvoření 3D modelu je využíván přední fotoaparát a infračervený snímač. Před započtením je nutné si prohlédnout v tutoriálu video, abyste objekt správně skenovali. Začnete pod úhlem 45 stupňů, poté skloníte telefon a následně jen otáčíte plyšákem. Ten musí být ve velikosti od 15 do 35 centimetrů. K uspokojivému výsledku je dobré míti dostatek světla.

Výsledný 3D model prvního plyšáka můžete vidět níže. Není to vůbec špatné, bohužel jeho rozpohybování je velmi nepřirozené. Má totiž čtyři nohy dole a ne dvě ruce a dvě nohy, na které je aplikace stavěna. Potěší fakt, že 3D model lze exportovat do formátu .GLB, který bez problémů zobrazíte ve Windows 10 a dokonce jej lze nadále v aplikaci „Malování 3D“ upravovat. Sdílení na Facebook je také bezproblémové, jak můžete vidět níže:

Zkoušeli jsme pak také druhého náročnějšího a většího plyšáka, bohužel v tomto případě se nepodařilo objekt vytvořit a při generování došlo k chybě. Asi byl již příliš velký nebo jeho tvar byl příliš komplikovaný. Aplikaci s názvem 3D Live Maker stahujte zde. Funguje pouze na Huawei Mate 20 Pro a Mate 20 RS Porsche.

Zdroj: xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Tento stroj je asi fakt bomba!
Jen nechápu, proč ho výrobce „obohacuje“ funkcema pro děti.?!

Aneb. svému dítěti takhle drahý stroj nekoupím, ani sobě!
A kdyby, budu za tu cenu řešit přenosnou kancelář, rozhodně ne medvídka :-D

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat