HTC chystá nový model nižší třídy

HTC chystá nový model nižší třídy
2018-11-06T15:59:43+02:00
• 6. 11. 2018
8

Opět se nacházíme v období, kdy se velcí technologičtí giganti chlubí se svými finančními výsledky. Někomu se daří více, někomu zase méně. A pak je tu ale tchajvanský výrobce HTC, kterému se nedaří snad vůbec v ničem. 

Snad každé čtvrtletí tchajwanský výrobce zažívá samotné dno, které samozřejmě není vůbec příjemné. Je ale skvělé vidět, že se HTC jen tak lehce nevzdává. Nedávno jsme se dočkali představení modelu U12 Life, a to v Berlíně na konferenci IFA. Pokud jste fanoušky tohoto tchajwanského výrobce, máme pro vás skvělou zprávu.

Vrátí se HTC zpátky do hry?

HTC totiž údajně chystá cenově dostupnější variantu. Zařízení se nyní objevilo na webových stránkách Bluetooth SIG, a to s označením HTC 2Q72XXX. Telefon se navíc dle všeho dočká procesoru Snapdragon 435. 

Tato čipová sada byla původně představena před dvěma lety, tedy v roce 2016. Snapdragon 435 disponuje jádry typu Cortex-A53, které mohou být taktovány až na 1,4 GHz. K dispozici je mimo jiné grafický procesor (GPU) Adreno 505 a modem X8 s připojením Cat.7 až 300 Mb/s.

Již nějaký ten pátek víme, že vlajkové lodě značky HTC mnoho lidí nezaujímají. Možná právě proto se nyní tchajwanská společnost rozhodla soustředit se na střední třídu, ve které by mohla být i úspěšná. Musí však představit kvalitně zpracovaný stroj za adekvátní cenu.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

HTC udělá chybu že vždy přestřeli cenu, chtějí se rovnat konkurence ale bohužel už nejsou tak viralni a nedochází jim to, věřím že ve střední třídě by mohli zabrat. Kam se ale hrabe apple samsung apod. Se zabezpečením, v tomhle zas HTC vyniká ale nikdo o tom pořádně neví :)

Martin Jeřábek

VIP 7. 11. 2018, 8:00

Huawei mě nezajímá, ale HTC už je mrtvá firma a lepší zvuk přes USB C? To těžko až si poslechneš hudbu u LG pochopíš že HTC není to co býval kdysi nyní jen mrtvá firma která padá každou chvíli, a ano HTC nasadí velkou cenu jako vždy a nevěřím že by to bylo u tohoto modelu jinak.

Martin Jeřábek

VIP 6. 11. 2018, 18:07

Bude to zbytečný, předražený krám bez Jack a ze zastaralým cpu s vysokou cenou.

Zdeněk Koutský

VIP 6. 11. 2018, 20:44

Martine, to si osobně nemyslím. Právě střední třídu chce HTC teď „oživit“ -> vysokou cenu si nemohou dovolit.

alois navratil

7. 11. 2018, 10:28

asi slyšíte o htc poprvé…?

Zdeněk Koutský

VIP 7. 11. 2018, 14:03

Aloisi, jasně, že neslyším o HTC poprvé. Jsem si moc dobře vědom toho, že právě cena srazila HTC krk. A to je právě důvod, proč si myslím, že střední třída v jeho podání nebude přestřelená.

Martin Jeřábek

VIP 7. 11. 2018, 18:10

Bohužel byla vždy vysoká a HTC určitě nepolevi.

Hlavně nechápu jak si přišel na to že to nebude mít Jack. HTC U12 life ho normálně má. Mám doma už 2 kusy. Na mé U11 ovšem chybí ale v balení jsou velmi kvalitní USB C sluchátka podporující potlačení hluku a hrají mnohem líp jak ty přes jacka. Pokud ti ta značka nesedí, nechápu proč o ní čteš články. Běž si koupit radši nefunkční Huawei s EMUI na kterém nefungují vůbec notifikace aplikací třetích stran. Což je třeba u telefonu za 25 tisíc pěkná ostuda.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat