reklama

Android aplikace se budou moci aktualizovat na pozadí

Android aplikace se budou moci aktualizovat na pozadí
2018-11-08T06:44:55+01:00
• 8. 11. 2018
3

Pokud patříte mezi mobilní nadšence a smartphone pro vás není jen plackou na volání, zajisté se zajímáte o aktualizace systému a zejména pak aplikací. Do této chvíle jste měli možnost nainstalovat novější verzi softwaru jen skrze Obchod Play. Občas je potřeba zkontrolovat, jestli není k dispozici nová verze, nebo jednoduše počkáte na upozornění Obchodu Play. Případně se nabízí automatický režim. Nyní Google představil novinku, která nabídne například aktualizace na pozadí.

Aktualizace během používání

Vývojáři aplikací se neustále potýkají s problémem, že uživatelé instalují novější verze pomalu, nebo dokonce vůbec. Z tohoto důvodu si vytváří nejrůznější vychytávky, které hlídají novější verzi aplikace. Pakliže je dostupná vyšší verze, požádají uživatele o instalaci. I tak to nemusí potvrdit, což může přinést komplikace nejen s fungováním aplikace.

Google vytvořil řešení v podobě nové API pro aktualizace. V podstatě jsou zde dvě možnosti, jak nainstalovat na zařízení novější verzi konkrétního softwaru. První nabízí přímou instalaci v používané aplikaci, kde uživatel vidí speciální obrazovku a po potvrzení může sledovat kompletní proces instalace (první část animovaného obrázku níže). Druhý proces je méně viditelný. Dojde k aktualizaci aplikace na pozadí během používání. Následně se rychle restartuje a uživatel ji může používat dále (pravá část animovaného obrázku níže).

aktualizovat na pozadí

V tomto případě se jedná o možnost pro vývojáře, takže bude záležet jen na nich, jestli implementují tuto novinku do svých výtvorů. V tuto chvíli je nové API dostupné pro vybrané partnery, ale v dohledné době by mělo dojít k uvolnění pro všechny vývojáře.

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ladislav Polický

8. 11. 2018, 9:21

Naprostá většina uživatelů má automatické aktualizace zapnuté. Prostě proto, že ani netuší, že to jde někde vypnout. Pokud neaktualizují, nejspíš proto, že nemají data, ani přístup k wifi. No a ti poučenější, kteří z nějakého důvodu aktualizace omezují, stejně vypnou i tento nový způsob. Já v tom přínos ve smyslu, jaký naznačuje článek, nevidím.

Zakousnu CZ

8. 11. 2018, 8:22

Jen doufám, že bude vždy možnost aktualizace vypnout. Já osobně o ně nestojím. Kolikrát se stala aplikace po aktualizaci nepoužitelná a pak jsem byl nucen hledat na webu instalační soubory starších verzí (např. nedávno Opera mini).

Uvítal bych spíše možnost přímo v GP instalovat starší verze aplikací, pokud se s novou vyskytují problémy.. a že se to stává často – stačí si přečíst hodnocení a recenze lidí a od aktualizace mne to mnohokrát odradí.

Ota Navrátil

8. 11. 2018, 7:19

překlepy

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat