reklama

Nový Palm je malý smartphone, který vás bude držet zpátky

Nový Palm je malý smartphone, který vás bude držet zpátky
2018-10-15T15:12:14+02:00
• 15. 10. 2018
7

Dočkali jsme se nového modelu pod názvem Palm, který je na současnou dobu velmi malý, zato skutečně zajímavý. K dispozici bude v listopadu, a to za 7 699 Kč bez DPH při aktuálním kurzu 22 Kč za jeden americký dolar. 

Jde převážně o telefon pro lidi, kteří často cestují, například o víkendech. Mobilní zařízení totiž disponuje sdíleným telefonním číslem. Palm je sice na současný trend velmi malým telefonem, ovšem i přesto disponuje plnohodnotným operačním systémem Android 8.1 – to také znamená, že si můžete stáhnout jakoukoliv aplikaci z Obchodu Play. 

Zařízení je možné použít například při běhání, když zrovna nechcete sportovat s 6palcovým pádlem. Existují navíc tací, kteří se snaží držet ruce zpátky od velkých moderních telefonů, hlavně kvůli závislosti na nich. 

Sice máme k dispozici nová nastavení a softwary pro sledování využití zařízení, to vše ale zde velmi jednoduše obejít. Část potenciálních zákazníků zkrátka chce malý, chytrý telefon, na kterém nebudou závislí a dokáží udělat nejzákladnější práci – odpovědět na SMS zprávy a uskutečnit telefonní hovor. 

Palm nabízí krásný design

Ve své podstatě model Palm funguje jako chytré hodinky – moc toho na nich neuděláte, ale jste na nich velmi efektivní a hlavně nejste závislí. Nový Palm navíc jako by z oka iPhonu X vypadl, což není vůbec špatně. 

Na přední a zadní straně se nachází krycí sklo Gorilla Glass 3. Telefon je navíc kompletně voděodolný a prachuvzdorný, neboť je zde implementována certifikace IP68. Zajímavostí je, že Palm nabízí pouze jedno jediné tlačítko – tlačítko pro zapnutí a vypnutí displeje -, které slouží k více účelům. 

Výrobce do telefonu také implementoval velmi malou kapacitu baterie, která činí 800 mAh. Konstrukční parametry jsou na dnešní dobu úsměvné – 50 x 97 x 7,4 mm s váhou 62,5 gramů. Jelikož je konstrukce skutečně malá, nezbyl zde prostor ani pro malý 3,5 mm jack konektor – k dispozici je pouze jediný konektor USB-C. 

Na přední straně se nachází 3,3palcový LCD displej. Zadní fotoaparát nabízí 12 megapixelů, přední pak 8 Mpx. Srdcem celého přístroje je procesor Snapdragon 435. O dočasně spuštěné aplikace a dokumenty se pak postará operační paměť s kapacitou 3 GB. Pro soukromá data je pak k dispozici 32 GB vnitřní úložiště. 

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Lukáš Bodnaruk

VIP 17. 10. 2018, 16:15
Android aplikace

Komu to patří? Palm svého času vlastnilo HP. Ještě mám doma služebáka Palm Pre 2 s WebOS. WebOS ale HP už dávno prodalo a nevím, jak to skončilo se značkou. Mám pocit, že zanikla. Tak komu tenhle PALM teď patří?

Přemysl Vaculík

VIP 17. 10. 2018, 17:09

Hlavním partnerem je TCL Communication, takže zapadá mezi značky Alcatel, BlackBerry atd. Jinak je Palm veden dvě zakladateli: Dennis Miloseski a Howard Nuk.

Kde jsou ty časy, kdy jsem si pořídil Xperii X1 s obrovským displayem 3″ :) Dneska je s touto úhlopříčkou výjimečný mikrotelefon :)

Jan Kadlec

15. 10. 2018, 21:49

Hezké 😉 a kdyby to šlo rozložit na 6,6 palců bylo by to ideální 🤩

SticklerStickleru

15. 10. 2018, 15:55

Pěknej ^^

Zdeněk Koutský

15. 10. 2018, 15:57

Že ano, také se mi líbí :-)

SticklerStickleru

15. 10. 2018, 16:53

Ale koukat na tom na Youtube to asi nebude :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim