reklama

Apple odkoupil firmu Asaii, která je schopna najít budoucí hvězdu

Apple odkoupil firmu Asaii, která je schopna najít budoucí hvězdu
2018-10-17T09:29:44+02:00
• 17. 10. 2018

Apple získal společnost Asaii zabývající se hudební analytikou zaměřenou na objev nových a začínajících umělců. Informovala o tom zahraniční společnost Axios. 

Americká firma s logem nakousnutého jablka tak reaguje na konkurenční Spotify, které nyní začalo podporovat svobodné umělce – ti mohou svou hudbu nahrávat přímo do Spotify. Minulý měsíc však Asaii oznámilo, že 14. října 2018 dojde k pozastavení činnosti. 

Apple odkupuje Asaii, co všechno tím získá?

Hlavním produktem společnosti Asaii je jakási deska, která shromažďuje data z hudebních služeb a sociálních médií. Tento řídící panel toho však umí daleko více, například napomáhat při tvorbě marketingových kampaní a podobně. Ovšem největším benefitem této služby je možnost objevovat umělce ještě dříve, než se stanou populární. 

Společnost Asaii uvedla, že její algoritmus je schopen takového umělce až s desetitýdenním předstihem. Zjednodušeně řečeno, Asii dokáže najít umělce ještě dříve, než se stane populární. A to je přesně důvod, proč tuto službu Apple odkoupil.

Akvizici potvrdil také samotný zakladatel Cameron Aradar, který prohlásil, že „jako první investor v Asaii jsem neuvěřitelně nadšen nedávnou akvizicí mezi Asaii a Applem. Tato spolupráce bude mít dramatický dopad na budoucnost společnosti Asii, protože bude moci i nadále pokračovat ve své skvělé práci“.

Vedle této možnosti Asaii nabízí také algoritmus, který je schopen doporučit nejvíce relevantní hudbu – podobnou funkcí je vybaveno i Spotify, jež je schopno vytvářet playlisty typu Discover Weekly či Daily Mix. Celá akvizice společnost Apple vyšla na zhruba 100 mil. amerických dolarů, což je zhruba 2,2 mld. korun českých. Pro Apple jde o druhou největší investici, tedy alespoň co se kategorie hudby týká.

Zdroje: theverge.com, ubergizmo.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim