reklama

LineageOS přináší nové funkce a rozšiřuje podporu zařízení

LineageOS přináší nové funkce a rozšiřuje podporu zařízení
2018-07-23T17:32:20+01:00
• 23. 7. 2018

Zdroj: LineageOS

2

LineageOS je operační systém založený na Androidu. Vývojáři ho vyvíjí jen pro některé telefony, a tak je dostupný pouze na hrstce zařízeních. LineageOS se oproti standardním verzím Androidu liší například designem, má rovněž několik funkcí navíc, které běžně Android nemá. Díky tomu, že se o vývoj stará komunita nezávislá na Googlu, je v systému implementováno mnoho vychytávek, jejichž využití umožňuje především tzv. rootnuté zařízení.

Vůbec poprvé, když jsme o Lineage OS slyšeli, byl nový operační systém dostupný pouze na několika modelech s Androidem 8.1. Podpora se však pomalu a jistě rozšiřuje. Vždyť na začátku tohoto měsíce vývojáři prohlásili, že LineageOS je 100 % optimalizovaný i pro nové OnePlus 6. Celkově je systém dostupný na na více než 20 telefonech. Kompletní seznam si můžete přečíst ZDE.

LineageOS a nové funkce

Vývojáři LineageOS nedávno publikovali novou aktualizaci, která přináší hned několik zajímavých změn. Tak například aplikace Nastavení oblékla nové rozhraní Trust. V rychlém nastavení přibyla dokonce funkce, jež zobrazuje využití dat (podobně jako v Androidu Nougat). Uživatelé se ale dočkali i menších detailních změn, jako je třeba možnost přizpůsobit si ikony signálu či použití černého uživatelského rozhraní. 

Ještě zajímavější zprávou je, že společnost LineageOS plánuje vyvinout vlastní recovery mód, jako je například TWRP. A poslední důležitou novinkou je podpora dalších zařízení. Nově se dostupnosti dočkali majitelé Galaxy S5 či Lenovo P2. 

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

maros krajicek

23. 7. 2018, 21:09
Android aplikace

Každá druhá žebra už má Oreo, iba Lineage Nugat, mám to na mojej Motorole moto x style, všetko šlape ako má, nesťažujem si ale už tam dávno malo byť O

Milan Šubrt

23. 7. 2018, 18:08

Nedávno jsem zkoušel na Xiaomi mi A1 a nějaký vlastní recovery už to mělo. Jako twrp to nevypadalo. Bohužel má tahle ROM na tomto telefonu problém se signálem, stejně jako ostatní custom ROM.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim